Otázka
ALI29 sa pýta:
Dňa 17.12.2020 o 19:59

Ahojte. Už som sa dlho nerezala ale niekedy mám také návaly smútku z ničoho, že stále nad tým uvažujem. Rodičia sa stále hádajú a takto pred vianocami to nezvládne. Načo sa budeme pod stromčekom tváriť že sme šťastná spokojná rodinka keď to tak nie je? Niekedy je mi lepšie ale to podľa mňa len preto lebo beriem antidepresíva ale už ma to nebaví. Mám chuť sa na všetko vykašľať a zase sa rezať.

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 19.12.2020 o 10:19

Ahoj, ďakujem, že si sa nám ozvala. Rozumiem, že hlavne teraz počas pandémie sú ľudské vzťahy vyostrené, na základe čoho môžeš cítiť úzkosť či smútok, čo je úplne v poriadku. Zároveň je skvelé, že sa so sebapoškodzovaním snažíš bojovať a vyhnúť sa mu, pretože to len ukazuje, aká si silná. V prvom rade by som sa zamerala na to, čo v tebe vyvoláva pocity, že sa chceš sebapoškodzovať – či je to už samotný smútok z izolácie, hádky rodičov a pod. S rodičmi by som sa v prvom rade porozprávala a úprimne im povedala, že ťa ich hádanie robí nešťastnou. Okrem toho by som však skúmala, čo okrem hádok je ešte tým spúšťačom a snažila sa mu buď vyhýbať alebo ho aktívne odstraňovať, keď príde. Prípadne keď ťa to opäť bude lákať, napíš nám opäť sem, priamo do chatu. Držím palce a neprestaň bojovať.

Nika odpovedá:
Dňa 18.12.2020 o 20:31

Ahoj Ali, mrzí ma, čo prežívaš. Úplne tomu rozumiem, keďže som s týmto tiež mala problém. Mne osobne pomohlo vyventilovať všetky tie negatívne emócie iným spôsobom – venovať sa svojmu koníčku, vyrozprávať sa niekomu a podobne. Veľmi ti držím palce a verím ti, že to zvládneš :)

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 18.12.2020 o 12:54

ahoj,máš niečo podobné ako ja až na to že mam rodičov rozvedených..prosim nerež sa niejak ti to nepomôže ver mi,zbytočne si len ublížiš a tak…skus si najst nejakeho človeka ktoremu vážne najviac vážne ako sa len dá veríš a vieš že aj on verí tebe a je tu pre teba 24/7…s rodičmi sa skús porozpravat prečo sa hadaju pretože komunikacia vie vyriešit vela…ak to nepôže skus nejaku zabavku alebo nejake hoby ak ti to tato situacia dovoli..alebo skus sa porozpravat s niekym iným dospelým ako je napr.školská psychologička alebo nejaký rodinný pribuzny…dalej ti už ja poradit neviem..Dufam že sa to srodičmi da čo najrychlejšie dá do pohody a držiám ti palce zvládneš to verím ti❤?

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk