Otázka
Kvetinka sa pýta:
Dňa 30.01.2021 o 13:29

Ahojte. Viem že to nie je nejaký veľký problém, no aj tak sem píšem. Doma máme nejaké problémy medzi sebou. Mám veľa kamarátov, ale ani jedného najlepšieho komu by som to mohla povedať… Čo by ste na mojom mieste spravili vy? Ďakujem vopred.

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 05.02.2021 o 14:24

Ahoj, úplne rozumiem, že táto situácia nie je na udržiavanie a upevňovanie ľudských kontaktov vôbec priaznivá a je úplne normálne cítiť sa osamelo – ja sa tak v tomto období tiež niekedy cítim, aj keď som aspoň v nejakom kontakte s mojimi najbližšími kamarátmi. Rovnako je normálne mať doma medzi sebou menšie škriepky, pretože si ľudia prirodzene viac navzájom prekážajú, keď musia byť spolu na dlhší čas zavretí medzi štyrmi stenami. Ak sa nechceš o tomto porozprávať so svojimi kamarátmi, skús napr. zavolať svojej babke, alebo sa porozprávať so svojou obľúbenou učiteľkou, ktorej dôveruješ, prípadne so školskou psychologičkou. Stále nám vieš napísať aj sem na Linku do chatu, aj zatelefonovať. Držím palce.

Th33r00 odpovedá:
Dňa 31.01.2021 o 14:56

Skúsil sa zdôveriť tuto na linke

Kvetinka odpovedá:
Dňa 30.01.2021 o 20:25

A dosť často bývam kvôli tomu dosť opustená…

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk