Otázka
meno nie je dolezite sa pýta:
Dňa 16.03.2021 o 11:53

Uz dlhsiu dobu mám proble´m s tým, že si vzdy namyslam choroby – bojím sa rakovín, cukrovky a podobne … i ked moji osterujuci lekari my vzdy hovoria ze som v poriadku.. prenasleduje ma to .. Čo myslíte čo mám robiť na ukľudnenie resp. ako zahnať také myšlienky. Ďakujem

Odpovede
Lea-rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 18.03.2021 o 19:03

Ahoj, na zahnanie takýchto myšlienok môžeš skúsiť počúvanie hudby, robiť nejakú aktivitu, ktorá ťa baví alebo len zahnať myšlienky úplne inde aby si na to nemyslela. Ak chceš môžeš sa opýtať svojich rodičov alebo aj iných členov rodiny či niekto z predkov určitú chorobu nemal, aby si mala istotu, že sa tým nemusíš trápiť. Prajem veľa šťastia

meno nie je dolezite odpovedá:
Dňa 16.03.2021 o 17:40

Ďakujem, za odpovede.

Anonym odpovedá:
Dňa 16.03.2021 o 15:04

Ahoj, je viacero moznosti ako napriklad to prebrat s niekym blizkym ci uz s rodinou alebo kamaratmi, kludne sa o tom porozpravaj so psychologom a tak a aj hudba vacsinou pomaha ale tak podla mna aby si sa toho zbavila nacisto tak asi toho psychologa by som ja osobne zvolila.

bez mena odpovedá:
Dňa 16.03.2021 o 12:45

Ahoj, skús si pustiť nejakú hudbu. Či už relaxačnú alebo Rock. Čo sa ti viac páči. Alebo si zavolaj s kamarátmi/ka­marátkami a trochu pokecajte. Alebo rob proste to, čo ťa baví. Napr. kresli si, alebo hraj počítačové hry, športuj alebo sa uč ?. Každopádne, držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk