Otázka
Patrícia sa pýta:
Dňa 30.03.2021 o 15:32

Ahoj. Chcel by som poprosiť hlavne dievčatá. Chcela by som už začať sexuálne žiť aká je najlepšia forma antikoncepcie? Aké máte prosím vás vy skúsenosti.

Odpovede
Anonymná odpovedá:
Dňa 30.03.2021 o 21:25

Ahoj Patri, osobnú skúsenosť s tým nemám. Pri kondómoch je hlavne dôležité ich používať správne, určite si nedávať dva kondómy naraz, ako si niektorí ľudia myslia, pretože to zvyšuje riziko, že sa kondóm pretrhne. Prezervatívy sa dajú bežne kúpiť v drogérii, nie je náročné ich kúpiť. Hormonálnu antikoncepciu musí predpísať lekár a ak máš menej ako 18 rokov, tak k lekárovi treba ísť so zákonným zástupcom. Hormonálna antikoncepcia chráni pred tehotenstvom, ale nechráni pred pohlavnými chorobami. Môžeš sa o tom poradiť aj s rodičmi, niekým v škole alebo napísať aj do chatu na linke :)

Patrícia odpovedá:
Dňa 30.03.2021 o 18:21

Máš ty z niektorou osobnú skúsenosť? Vieš mi povedať o tom viacej prosím

Anonymná odpovedá:
Dňa 30.03.2021 o 16:17

Ahoj, v prvom rade chcem povedať, že žiadna antikoncepcia nie je 100 percentná. Je dobré sa vopred dohodnúť s partnerom, akú antikoncepciu použijete. Odporučila by som prezervatívy, sú jednoduché na použitie a navyše sú aj pomerne účinné. Zároveň chránia aj pred pohlavnými chorobami. Ďalšou metódou je hormonálna antikoncepcia, pri ktorej sa ale treba poradiť s lekárom a ak máš menej ako 18 rokov, mala by si to konzultovať s rodičmi. Samozrejme, sú aj ďalšie druhy antikoncepcie, môžeš si o nich zistiť informácie a vybrať si takú, ktorá ti najviac vyhovuje. Držím palce.

Patrícia odpovedá:
Dňa 30.03.2021 o 15:32

*chcela

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk