Otázka
Katarína Mattová sa pýta:
Dňa 31.03.2021 o 15:32

Ahoj alebo dobrý deň? slor dobrý môj ja hľadám niekoho môjho veku na rozprávania alebo vypočutie aby mi mohol poradiť mám 13 , problém je v moji rodičoch neustále pijú filmy neminú všetky peniaze a potom majú dlhy taktiež sa hádajú , bijú a používajú rôzne vulgarizmy robia to od môjho narodenia a ja už nemá silo toto každý deň snažať mám dvoch kamarátov ale stoho jedna kamarátka fajčí a druha si vypije pripomínam sú to moji rovesníci . Neviem čo mám ďalej robiť ničia má to každým dnom viac písala som už aj inej linke pomohli mi a povedali nech skúsim toto dúfam že sa nájde niekto. Pekný deň ?

Odpovede
Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 08.04.2021 o 19:37

Ahoj, Katka, som rada, že si nám napísala. Situácia, ktorú prežívaš, nie je ľahká a už obzvlášť nie teraz, keď musíme byť všetci doma. Myslím, že najlepšie by bolo porozprávať sa o tom s niekým dospelým z tvojej rodiny. Môžeš si skúsiť nájsť aj nejakú aktivitu, ktorá ti prináša radosť a pohodu. Chat Linky dôvery je ti tiež k dispozícii, ak by si sa o tom chcela s niekým bližšie porozprávať. Držím palce.

nikto odpovedá:
Dňa 01.04.2021 o 17:09

Ahoj Katka. S týmto Ti ja, bohužiaľ, neviem pomôcť. Ale spomínala si, že hľadáš niekoho na písanie. Ja nemám veľa kamarátov, tak ak chceš, môžme si písať my dve.:)

Ján odpovedá:
Dňa 01.04.2021 o 11:51

Turbo diesel máš úplnú PRAVDU

Turbo diesel odpovedá:
Dňa 01.04.2021 o 11:46

Ja by som sa chcel zastať škrečka, ako keď už píše niekto sem tak by si mohol dať pozor aspoň na to aby to ten druhý vedel prečítať a nemusel si domýšlať že aké slovo to malo byť. Lebo ako vetu ,,neustále pijú filmy neminú,, je ako keby to písal niekto z pomocnej to nemá žiaden význam.

hoci čo odpovedá:
Dňa 01.04.2021 o 11:12

a ty škrečok z grecka sa tu nenavažaj do Katky nemože za to ze bud nevie gramatiku alebo jej blbo opravuje klavesnica

hoci čo odpovedá:
Dňa 01.04.2021 o 11:11

Ahoj Katka, viem pochopit tvoju situaciu tiež mam 13, je to pre teba určite stresujuce a este aj v tejto dobe a mrzi ma ze si tým musis prechadzat je to neprijemne urcite, skusila by som sa poradit aj so skolskou psychologičkou urcite by ti pomohla a poradila. Neviem ale ak by som ta možno lepsie poznala a mala by som viac ako 18 rokov mohla by som tvojich rodicov udat alebo ich nahlasit na socialke.lenže neda sa v tvojom pripade by pomohlo fakt ta psychologicka a najs si nejaku alebo nejakych novych kamaratov ktory by ti pomohli. škoda ze by sme sa nemohli ako spoznat lebo nepoznam ta ale urcite by som ti chcela nejako pomoct

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk