Otázka
Janka sa pýta:
Dňa 12.04.2021 o 17:08

Dobrý deň, chcem sa vyrozprávať… budúci rok maturujem… A tým pádom bude aj stužková… Chcem sa opýtať je podľa vás niečo zlé pokiaľ na stužkovú nechcem ísť? Nie z dôvodu zlého kolektívu, profesorov atď. Ale proste ma to nejak neláka..... Aj čo sa týka zo stránky financií, ja peniaze mám ale príde mi ako veľká zbytočnosť vyhodiť 200–300€ v podstate za nič… No to „nič“ znamená ako pre koho, teraz nechcem uraziť tých, kt. sa na stužkovú tešia, alebo tých kt. ju už mali… Verím že to môže byť celkom pekný večer… Ale ta suma mi príde prehrotena… Neviem koľko presne stoja všetky výdavky… Ale tak v rýchlosti ja+ 2 rodičia 150€,fotograf,ka­meraman tiež okolo 50€, jedlo-pitie to neviem odhadnúť ale myslím si že okolo 50€ to môže byť taktiež, výzdoba a myslím si že oznamká sa do tej sumy nerátajú ( tie si musím uhradiť sama )… A teraz čo si musím hradiť ja šaty (tu neviem odhadovať pretože cena je rôzna), účes cca. 20€, nechty tiež okolo 20€… Ako tie šaty sa dajú požičať, účes kto je zdatný alebo má zdatného človeka pri sebe tak ten mu taktiež vie vytvoriť „krásnu korunku hlavy“, a taktiež je to aj s tými nechtami keď to niekto vie spraví si aj sám… A teraz sa zamyslím stojí mi to za to? Zrejme nie, aspoň z môjho uhla pohľadu… Plus určite vysí otázka rodičia to financovať nebudú? Pred pár dňami mi oznámili že sa do toho nejako extra nehrnú, zase chcú aby som stužkovú mala… Plus kvôli pandemickej situácii kto vie či nejaká stužková bude… Ale priznám sa vôbec by nevadilo keby nebola:)

Odpovede
Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 17.04.2021 o 09:09

Ahoj, Janka, je v pohode, ak nechceš ísť na stužkovú a radšej by si tie peniaze utratila na niečo lepšie. Ak ti to za to nestojí, určite sa do toho nenúť. Len ty najelšpie vieš, čo má pre teba najlepší zmysel a čo chceš/nechceš robiť ? Len preto, že sa to od maturantky očakáva, to robiť nemusíš. Držím palce :)

Romanka odpovedá:
Dňa 12.04.2021 o 17:22

Ahoj Janka, rozhodnutie ohľadom toho či pôjdeš alebo nepôjdeš na stužkovú je čisto na tebe. Robby to veľmi pekne napísal a úplne s ním súhlasím. Ak sa rozhodneš že nepôjdeš nič sa nestane. Ešte ako dievča by som ti možno dala menšie rady ohladom tých vecí čo si písala že si musíš zabezpečiť sama. Čo sa týka šiat nemusíš vyberať vôbec nič drahé kludne vypožičané šaty mala som to rovnako. Vlasy ti úplne stačia keď ti ich mamka/sestra/ka­marátka nejako pekne upravia napr. do copu. A nechty prosím ťa tie vôbec nerieš to neni podstatné ak to ty nechceš tak si nedávaj. Buď sama sebou. Ak by si sa chcela spýtať niečo kľudne napíš. Myslím že aj Robby ti rád odpovie kedže má vlastnú skúsenosť

Robby odpovedá:
Dňa 12.04.2021 o 17:17

Ahoj Janka úplne ťa chápem a zažíval som niečo podobné aj keď pred pár rokmy ale myslím že ceny a ani stužková sa nezmenila. Ja osobne som na stužkovej nebol, nelákalo ma to nebol som ten typ ktorý by pil alkohol a cchel sa tam ísť zabaviť plus mal som horšie obdobie v rodine (žil som iba s jedným rodičom) čiže peňazí nebolo až tak vela. Určite že u chalana to je lacnejšie tie ostatné výdavky vypožičia si oblek a nemusí riešiť ako ty vlasy a nechty. Ak by si sa aj rozhodla ísť tak z môjho pohľadu nemusíš dávať peniaze za vlasy/nechty úplne stačí ked pôjdeš tak ako to ty dokážem mám kamarátky ktoré tak išli a ušetrili. Ale v každom prípade neni nič zlé na tom ked na stužkovú nepôjdeš, keď to tak cítiš je to tvoje rozhodnutie. Dúfam že som aspoň trošku pomohol. Robby

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk