Otázka
Bob sa pýta:
Dňa 12.04.2021 o 17:26

Ahojte ani neviem či som sa sem prišiel vyrozprávať a možno poprosiť o nejaké rady. Ide o to že mám 19rokov nikdy som nemal žiadny vzťah s dievčaťom. A strašne mi to chýba. Ked pozerám všade po okolí všetci kamaráti majú priateľky. A ja nič. Trápi ma to. Som dosť tichý typ človeka a aj hanblivý (tiež niesom žiaden fešák). Už viacej krát som mal takú situáciu že sa mi páčilo nejaké dievča či už kamarátka alebo spolužiačka ale väčšinou už mala frajera alebo vzťah vôbec nechcela. A ak sa našla taká čo by chcela ja som nespravil žiadny krok neviem vôbec ako začať taký vzťah alebo proste čo spraviť prvé. Bojím sa toho. Ale hrozne túžim po vzťahu. Asi si budete myslieť čo som to za čudného chalana. Ak by niekto mal nejakú radu budem veľmi vďačný.

Odpovede
Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 17.04.2021 o 09:08

Ahoj, Bob, podľa mňa je úplne v pohode, keď si ešte nemal žiaden vzťah, hlavne keď sme posledný rok strávili najviac času doma. Tento čas môžeš využiť na objavovanie samého seba, lebo aj vzťah k sebe samému je dôležitý. Myslím si, že je veľa dievčat, ktoré preferujú presne typ chlapca, akým si ty. Najlepšie je podľa mňa veľmi sa nad tým netrápiť a fungovať podľa svojho vnútorného hlasu, ak sa ti nejaké dievča páči a nemá priateľa, pozvi ju von :) Držím palce

Anonym odpovedá:
Dňa 12.04.2021 o 23:00

Ahoj, som na tom veľmi podobne, hoci sa v niektorých veciach líšime, tak mám 19, som dievča a normálny vzťah som ešte nemala. Podľa mňa to nesíl, čo má prísť príde a energiu môžeš zatiaľ venovať kamarátom, učeniu alebo podobný veciam, hlavne sa preto neptrám, príde to samo a bude všetko ako má byt, vzťah, do ktorého by si sa dotlačil by asi nemal veľkú perspektívu. Držím ti prsty.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk