Otázka
ester sa pýta:
Dňa 14.04.2021 o 19:53

Ahojte…mám taký problém že som bola zaľúbená do môjho najlepšieho kamaráta. Nepovedala som mu to lebo som sa bála ako na to zareaguje. No a on mi včera povedal že ľúbi nejaké iné dievča a mne to strašne zlomilo srdce. Veľmi ma to bolí a najhoršie na tom je že sa mu nemôžem vyhýbať ale zároveň sa ani nedokážem tváriť že sa nič nestalo. Vždy keď si s ním teraz píšem tak plačem. A ja viem ak som ho mala tak strašne rada tak by som mu to mala priať ale ja to proste nedokážem…a najhoršie na tom je že on mi stále teraz hovorí aká je ona pekná atď…no a mňa to láme ešte viac. Dokonca mi to vytvára pocit že nie som dosť dobrá a že ma nikto nikdy nebude ľúbiť…ďakujem za každú pomoc

Odpovede
Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 17.04.2021 o 09:07

Ahoj, Ester, určite sa necíť menejcenná pre to, lebo tvoj kamarát sa zamiloval do niekoho iného. Nikdy nemeraj svoju sebahodnotu počtom ľudí, ktorí ťa majú radi. Myslím si, že by si si mala premyslieť, či mu chceš o svojich pocitoch povedať, alebo nie, hlavne teraz, keď je tvoj kamarát zamilovaný do niekoho iného. Podľa mňa by si mu mohla dať čas a priestor a uvidíš, ako sa jeho city k tomu dievčaťu zmenia. Medzitým mu môžeš jemne naznačovať svoje pocity. Tvoja situácia určite nie je ľahká, ale ja verím, že sa ti podarí urobiť správne rozhodnutie :)

Marry odpovedá:
Dňa 15.04.2021 o 00:59

Ahoj Estee, moja rada je, nedus v sebe tie pocity keď ťa to ničí. Povec mu to. :)… Keď to nebude vzájomne, tak i to priateľstvo je vzácne.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk