Otázka
Noye sa pýta:
Dňa 14.04.2021 o 20:00

Ahojte! Mám taký problém že mmoja mamka na mňa občas dosť hnusná a si to podľa mňa neuvedomuje…mi hovorí že aká som neschopná a neochotná či drzá. A ja nemám pocit že taká som…mám 13 a som úžasná žiačka. Chcela som prestať chodiť na spev a klavír lebo sa mi z toho v škole posmievali no rodičia ma nechceli odhlásu tak som sa prispôsobila…do­konca ani nenadávam a podobné veci. A dosť často sa na mňa hnevá aj kvôli tomu že som strašne tichá a že vraj s ňou netrávim veľa času no ona v skutočnosti je stále s mojou mladšou sestričkou a keď nie je s ňou tak sa učí s bratom, minule som s ňou chcela tráviť čas a ona povedala že ju mám nechať na pokoji a neotravovať. A vždy keď sa jej za niečo ospravedlním tak sa ešte viac nahnevá no keď s jej neospravedlním tiež je nahnevaná…mám pocit že som na príťaž a že ma rodičia neľúbia…čo mám robiť ? Ďakujem za každú radu.

Odpovede
Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 17.04.2021 o 09:06

Ahoj, Noye, učite by si sa o tom mala porozprávať práve so svojou mamkou. Z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy si rodičia vôbec neuvedomia, ako ich činy ovplyvňujú ich deti a aké pocity v nich vyvolávajú a úprimný rozhovor, bez kriku a hádok, môže veľmi pomôcť. Možno by si mohla navrhnúť, aby ste s mamkou trávili niekoľkokrát do týždňa spoločne jednu hodinku/polhodinku, počas ktorej by sa venovala len tebe a robili by ste niečo, čo ťa baví (pečenie, išli by ste na prechádzku, hrali spoločenské hry, rozprávali sa atď.). Myslím, že by to mohlo vášmu vzťahu pomôcť a boli by ste si tak bližšie :) Držím palce

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk