Otázka
Hanka sa pýta:
Dňa 02.05.2021 o 13:03

Ahojte chcem sa vás opýtať som panna a ako prebieha prvé vyšetrenie u gynekologa čo všetko vykonáva Velmi pekne dakujem

Odpovede
Poradkyňa Rebecca odpovedá:
Dňa 11.05.2021 o 17:44

Ultrazvuk sa mladým dievčatám nerobí

Agatka odpovedá:
Dňa 10.05.2021 o 20:08

Mňa napríklad na ultrazvuk prs neodporučila…

Katka odpovedá:
Dňa 07.05.2021 o 16:58

Emma pekne vysvetlené ale ten ultrazvuk pŕs robia aj tak mladým dievčatám??

Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 07.05.2021 o 15:36

Ahoj, Hanka, vyšetrenie u gynekológa prebieha v podstate podobne ako u obvodnej lekárky. Najprv sa porozprávaš s pani sestričkou, ktorá ti zavedie zdravotnú kartu, do ktorej bude vkladať všetky výsledky z vyšetrení. Ak uzná sa vhodné, tak ti vezme krv a pod. Ak Ťa pani doktorka zavolá, tak pôjdeš k nej aj so zdravotnou kartou. Porozprávate sa, môže ti klásť rôzne otázky ( napr. Či si uz mala pohlavný styk, či mas pravidelný menštruačný cyklus, kedy si mala poslednú menštruáciu a či máš nejaké obtiaže.) samozrejme, že sa vyzlečieš od pol pása dole, ale toho sa nemusíš vôbec obávať. Pani doktorka ti urobí ultrazvuk brucha a taktiež gynekologický ultrazvuk, prostredníctvom ktorého ťa už po jej zvážení vyšetrení cez pošvu alebo konečník. Povie Ti, či je všetko v poriadku a podla toho sa ďalej určí, že čo a ako ďalej. Určite Ťa pošle pani sestrička na ultrazvuk pŕs, ale to si určíte termín a presné miesto. Väčšinou ho robia v nemocniciach. Aj ja som bola prvýkrát v očakávaní a mala som stres, ale nie je to nič hrozné. Je potrebné sa uvoľniť a nebyť nervózna. Určite to zvládneš, držíme Ti palce a kľudne sa nám môžeš ozvať a podeliť sa s nami o Tvoju prvú skúsenosť.

Hanka odpovedá:
Dňa 02.05.2021 o 18:38

Ou preboha

Anonym odpovedá:
Dňa 02.05.2021 o 15:48

Noo budeš sa musiet prekvapivo vyzliet od pása dole a rozkročiť nohy…Možno ti bude robit ultrazvuk, to ti da masticku na bruško a bude ti po ňom behat takym prístrojom ale to nie je nič nepríjemné…a mozno ti bude robit vytery od spodu to ti tam dole strči palicku ako do nosa ale to tiež nie je nič hrozné

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk