Otázka
Linda sa pýta:
Dňa 25.05.2021 o 21:34

Ahojte, mám otázku… Je podľa Vás chybou ak som (polovičný- vysvetlím Introvert)? Tým polovičným myslím tak že sú ľudia ktorí mi " padnú do noty" a viem sa s nimi super porozprávať aj keď nie stále :) a s niektorými nemám záujem sa baviť alebo ma nijako neláka sa s nimi baviť..... Lebo občas mám taký divný ( nie zlý) pocit že ak som v nejakom kolektíve ( krúžku, v škole) a ostatným ústa behajú vkuse, a ja len buď počúvam alebo sa smejem ( ak preberáme niečo vtipné napríklad), tak väčšinou si myslím v mysli tak už niečo povedz a nič zo mňa nevylezie… Dokonca sa mi pár krát stalo že som bola vonku s tromi ľuďmi a asi po trištvrte hodine sa má jeden spýtal ty toho zrejme veľa nenahovoris ( im 3-rom behala huba vkuse no zo mňa takmer nič nevypadlo) …, Alebo raz mi dievčatá na krúžku povedali čakáme na to kým niečo povieš a ja som som im odpovedala ja vas rada počúvam, vtedy asi ani nič nikto nepovedal len divné pohľady nahadzovali… mám obavy že si kvôli nedostatočnej komunikácii nenájdem partnera… mám takmer 18, a občas mi je to aj samej sebe trápne byť niekedy ticho… ďakujem za odpoveď.....

Odpovede
Linda odpovedá:
Dňa 30.05.2021 o 18:57

Ďakujem :))

Lenka - rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 27.05.2021 o 20:43

Ahoj Linda, som rada, že si sa nám zdôverila. Každý z nás je jedinečná bytosť a každý z nás cíti, že kto mu je sympatický a s kým sa chce dať do reči a s kým nie. Dôležité je počúvať svoje vnútro a riadiť sa svojimi pocitmi. Je úplne v poriadku, ak pri niektorých situáciách si skôr ako „poslucháčka“ a inokedy sa viac zapájaš do debaty. Určite si nájdeš takého partnera, ktorý Ti bude podobný a s ktorým si budeš rozumieť. Nie každý z nás je ukecaný a veľa ľudí rozpráva iba taak, aby nebolo trápne ticho, ale je dôležité najmä to, čo človek hovorí a aby to bolo aj k veci. Ty sama najlepšie vieš, čo máš kedy povedať a nerob si nič z toho, ak sa na teba budú ostatní zvláštne pozerať. Držím Ti palce :)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk