Otázka
Hana sa pýta:
Dňa 07.06.2021 o 15:19

Ahojte, môžem vás poprosiť o radu? Mala by som podľa vás prestať hovoriť známky svojím rodičom, ktoré dostávam v škole? Som druhacka na strednej a niekedy (zvyčajne raz za 2 mesiace) dostanem 4,5ku z nejakého predmetu… Známky zvyknem hovoriť občas moji mi Edupage nekontrolujú… A dnes som dostala zlú známku a ľutujem toho že som im to oznámila… Niekricali na mňa avšak tie nechutné pohľady… Ja sa učím veľmi dobre (1,2ky občas uleti 3ka) a vo fakt len v minimálnej situácii sa mi niečo nepodarí… Napríklad si to neviem zapamätať alebo je toho veľa a neviem si všetko zapamätať… Napríklad keď som sa na písomku učila 3 hodiny tak sa da očakávať že budem mať dobrú známku… Len mi to nevyšlo, ale myslím si že nie som jediná komu sa to niekedy stane… Viem o sebe že som šikovná a zodpovedná ale niekdy sa mi niečo nepodarí .

Odpovede
Nikto odpovedá:
Dňa 08.06.2021 o 00:42

Ahoj Hana, chápem, že ťa trápi tvoja situácia. Nie je pre mňa ľahké poradiť ti. Ak zvykneš hovoriť tvojim rodičom známky len občas, a teda nevedia o všetkých, tak im nemusíš povedať o nejakej horšej známke, najmä ak píšeš, že sa to deje len občas, takže by si si ju mohla opravit a vlastne podľa známky na vysvedčení sa nedozvedia o horšej známke na Edupage. Čo by som ti ale odporúčala ako lepšie riešenie je, že by si sa mohla s tvojimi rodičmi porozprávať. Aj oni boli študenti, určite vedia, že ako to v škole chodil, vysvetli im okolnosti, pre ktoré sa ti nepodarilo získať lepšiu známku, povedz im o svojej snahe a ukáž im ju tým, že si ju opravíš. Taktiež si pamätaj, že rodičia chcú pre svoje deti zväčša len to najlepšie.. niekedy sa sama hnevám na rodičov za ich reláciu, ale neskor si uvedomím, že ma svojim spôsobom posunuli ďalej :) dúfam, že som ti poradila a ak chceš, tak mi napíš, že ako si sa nakoniec rozhodla

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk