Otázka
Olivia sa pýta:
Dňa 08.06.2021 o 12:20

Mám 17 rokov a som veľmi hanblivá ak niekoho nepoznam veľmi ťažko sa mi zoznamuje s ľudmi v mojom veku neviem ako sa medzi nimi správať no ak niekoho už poznam som veľmi ukecana a extrovertná, rada sa zabávam a rozprávam s ľudmi no zároveň to vôbec neviem vždy mám pocit že si ľudia o mne myslia že som divná a ticha, neviem sa prekonať, máte nejaké rady ako sa môžem zbaviť tej neschopnosti zoznamovať?

Odpovede
Rudynko odpovedá:
Dňa 10.06.2021 o 16:27

Skus si precitat tento clanok, mohol by ti pomoct:

http://5minutcitu.sk/…cialnu-fobiu

Olivia odpovedá:
Dňa 08.06.2021 o 21:57

Ďakujem za radu Emma, určite si ju skúsim zobrať k srdcu. :)

Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 08.06.2021 o 19:58

Ahoj, Olívia, úplne rozumiem, ako sa cítiš, pretože to mám sama veľmi podobne. Zistila som však, že čím viac idem von zo svojej komfortnej zóny, tým rýchlejšie a pohodlnejšie sa cítim, keď sa s niekým zoznamujem. Na začiatku sa ani ja necítim veľmi príjemné, no ak to nevyskúšam, môžem prísť o veľa úžasných ľudí vo svojom živote a tak sa čo najviac snažím prekonávať sa :) Ide leto a aj opatrenia sa trochu uvoľňujú, takže môžeš sa skúsiť prihlásiť do nejakého tábora alebo na brigádu, kde budeš mať možnosť trénovať sa. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk