Otázka
Niki sa pýta:
Dňa 07.07.2021 o 15:13

Ahojte…tazko sa mi to pise. Je mozne, ze som bola ako dieta znasilnena? Tak 4–7 rokov myslim, ze by mohlo byt to casove rozpatie. Tazko povedat…moja hlava si spomienky na detstvo uplne vytesnila. Ale ako dospelej (19 rokov) sa mi posledne roky stale vracaju spomienky na to, ze som mavala velke problemy s mocenim – palenie, bolest. Dalej si pamatam ako keby chrasty na vagine. Aspon myslim, ze to bola zaschnuta krv, od ktorej som tam mala vsetko polepene…tmave bordove chrasty na pyskoch…je mozne, ze ma niekto znasilnil a nepamatam si to? Alebo sa to da vysvetliť aj inak? Rozmyslala som, ze by som zasla aj za psychologom, ale vzdy si to rozmyslim…

Odpovede
Rudynko odpovedá:
Dňa 11.07.2021 o 17:21

Čau, Niki. Téma, ktorú si začala, je veľmi vážna. Je možné, že boli tvoje zážitky z detstva nejakým spôsobom vytesnené, ale je to nepravdepodobné. Ako už povedal niekto predo mnou, príčin pre tvoje zdravotné problémy mohlo byť veľa. Takisto je šanca, že aj tie si pamätáš matne. Pre tvoj osobný pokoj na duši by som sa na tvojom mieste ale určite šiel porozprávať s nejakou psychologičkou, ktorá ťa uistí a pomôže ti :)

Je-He-Mer odpovedá:
Dňa 09.07.2021 o 21:19

Áno mohla si byť

Anonymná odpovedá:
Dňa 07.07.2021 o 17:48

Ahoj Niki, som veľmi rada, že si sa na nás obrátila. Niekedy sa stáva, že ľudia vytesňujú spomienky na traumatické zážitky. Väčšinou sa im spomienky potom vrátia v puberte alebo v dospelosti – v čase, keď už sú dostatočne zrelí na to, aby sa s nimi vyrovnali. No nie je isté, či je to aj tvoj prípad. Nemožno to vylúčiť, ale ani potvrdiť. Problémy s močením a gynekologické ťažkosti môžu mať aj veľa iných príčin. Ak máš podozrenie, že si vytesnila spomienky na takýto zážitok, odporúčam ti poradiť sa so psychológom, ktorý ti môže pomôcť. Prajem ti veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk