Otázka
Leanor sa pýta:
Dňa 28.08.2021 o 12:15

Ahoj mám 13 rokov. Chcem sa spýtať o pomoc. Ako mala som bola celkom normálne dieťa no nie až tak ale chápeme sa. V 8.rokoch som dostala cukrovku a od tedy sa mi trochu zmenil celý život. Asi posledný rok mávam také všelijaké premieňanie nálad ale to asi na môj vek je Ok, horšie je to, že keď čokoľvek robím a vyhodí na niekto z toho , že napr. na mňa zavolá alebo tak začnem sa triasť alebo mi príde do plaču. Alebo keď ma brat naštve som schopná byt agresívna alebo naopak úplne plachá. Je to normálne ? Nerozumiem tomu koľko krát teraz mám veľký strach zo samoty pretože mi nadavbo zomrel veľmi dobrý priateľ. Neviem či je to z toho alebo z čoho ale ak by ste mali rady tak ďakujem

Odpovede
Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 30.08.2021 o 08:21

Ahoj Leanor, veľmi ma mrzí, že si nedávno prišla o svojho dobrého priateľa. Určite to pre Teba muselo byť veľmi ťažké zmieriť sa s tým. To aké správanie popisuješ naznačuje podráždenosť voči druhých ľuďom, s ktorými si v kontakte. Ak si to správanie uvedomuješ, je dobré sa nad tým zamyslieť, a hneď v prvom rade si uvedomiť, že treba byť pokojný. Napr. ak Ťa niekto zavolá alebo vyruší pri niečom čo robíš, môžeš v tej chvíli narátať do 5, vydýchať sa, upokojiť sa, a tak ísť za dotyčným, aby si odolala svojmu neželanému správaniu. Ak by to predsa len pokračovalo, skús sa o tom porozprávať napr. so svojou mamkou, a pokúste sa prísť na lepšie riešenia. Tiež môžete skúsiť odbornú pomoc psychológa. Budem Ti držať palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk