Otázka
Nika sa pýta:
Dňa 28.08.2021 o 22:28

Dobrý deň, mám otázku na trošku starších čitateľov ( študentov SŠ) prípadne študentov VŠ… Tento školský rok bude pre mňa maturitnym a po skončení sŠ by som chcela vyskúšať štúdium na VŠ… Mám vybraný odbor, ktorí by som chcela skúsiť nadväzuje s odborom, kt. momentálne študujem… Myslíte si že na VŠ môžem ísť aj keď nie som talent na cudzie jazyky? Viem že väčšina mladých ľudí po anglicky vie, pre mňa avšak to srdcovka nie je… Samozrejme dohovoriť sa viem, keď sa o niečom rozprávame v škole viem odpovedať síce jednoduchsou formou ale predsa ale vo voľnom čase ma angličtina nezaujíma.. . Myslíte si že môžem skúsiť štúdium na VŠ, aj keď nie som talent na jazyky? Zameranie VŠ na jazykové fakulty neplánujem…p.s. kľudne píšte ľudia aj v mladšej vekovej kategórii.. zaujíma ma váš názor, potešil by ma názor kohokoľvek aj skúsenosťou s vystudovanou VS či bez :) ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 30.08.2021 o 08:09

Ahoj Nika, tak ako píše Marko, ovládať perfektne cudzí jazyk nie je podmienkou prijatia na VŠ, a ovšem nie, ak nejdeš študovať jazyky. Máš ešte rok na to, aby si sa v ňom zlepšila a zdokonalila, tak verím, že Ti to pomôže. V každom prípade Ti budem držať palce, aby si sa dostala na takú VŠ, akú plánuješ.

Marko odpovedá:
Dňa 29.08.2021 o 07:52

Ahoj určite to skús, nieje to podmienka vedieť dobre jazyky. Ja som bol z angličtiny priemerný (podobne ako ty) a vyštudoval som VŠ ešte ma aj viac naučili a zdokonalil som sa

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk