Otázka
Viktória sa pýta:
Dňa 01.09.2021 o 20:35

Dobrý deň, mám obavy zo školy… Príde mi že tieto prázdniny boli príliš krátke… Hoci sa dva mesiace zdajú ako dlhá doba cez prázdniny mi to tak vôbec nepríde :(… Zdá sa mi to ako žmurknutím oka, pripadá že len pred týždňom bol koniec školského roka… Vôbec sa mi nechce ísť do školy… Nehovoriac o tom že idem do maturitného ročníka a naši učitelia nás strašia že bude extrémne ťažký 2–3× viac skúšok a testov a taktiež odpovedí… Preto dúfam že to zvládnem ale aj tak viem že teraz sa toho veľa navalí a nie som si istá či všetko budem stíhať tak ako v predošlých ročníkoch, mám strach z maturít, hoci možno ani tento rok nebudú… Neberte to tak že som lajdak ja sa do školy pripravujem najlepšie ako viem… Ale keď počujem ako je maturitný ročník ťažký nezostáva mi z toho najlepšie… Chcela by som ísť po SŠ na VŠ pretože si myslím že VŠ mi môže poskytnúť viac skúseností a posunúť ma k lepšej budúcnosti (pracovnej)… Je na tom niekto podobne ako ja ? Ďakujem za odpovede.

Odpovede
Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 02.09.2021 o 08:46

Ahoj Viktória, to čo píšeš o prázdninách asi zažilo veľa ľudí, a najmä takých, ktorí sú v maturitnom ročníku ako Ty. Bohužiaľ rýchlosť prázdnin nezastavíme, a musíme sa postaviť novým skúškam, ktoré nás čakajú. Tak ako píšeš, maturitný ročník bude pravdepodobne ťažší ako tie predošlé. Ale ak sa budeš k povinnostiam stavať poctivo a svedomite, zvládneš to veľmi dobre. Samozrejme, že Ti to pomôže ľahšie sa dostať na VŠ, ktorú si vyberieš. Budem Ti držať palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk