Otázka
Rebecca sa pýta:
Dňa 12.09.2021 o 10:05

Ahoj dievčatá v čom cvičíte na telesnej?Meníte si na telesnú podprsenku ?A máte sa možnosť potom osprrchovať?A ako to je počas menštruácie?Ako to vy riešite?čo všetko si prezliekate na telesnú? Dosť ma to zaujíma. ďakujem

Odpovede
Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 13.09.2021 o 08:13

Ahoj Rebecca, myslím si, že na telesnú výchovu je potrebný úbor – tepláky a voľnejšie tričko. Ak Ti je pohodlnejšie v športovej podprsenke, tak si ju pokojne vymeň v šatni. Sprchy v školách zvyknú byť, no nie všade. Avšak nestretla som sa s tým, že by sa používali po hodine telesnej výchovy. Ak máš silné bolesti, alebo silné krvácanie počas menštruácie, nemusíš cvičiť na telesnej výchove, ak sa to nedá. Stačí, ak sa ospravedlníš vyučujúcemu a on to pochopí. Ak by si však chcela cvičiť, tak v tom nie je žiaden problém. Viaceré štúdie poukázali na to, že práve cvičenie pomáha uľaviť od bolesti a kŕčov počas menštruácie. Verím, že to všetko zvládneš.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk