Otázka
Lenka sa pýta:
Dňa 07.10.2021 o 21:03

Dobrý deň, vopred prosím neodsudzujte má za to čo momentálne idem písať, viem totiž že chyba je vo mne…ale chcem sa napriek tomu opýtať či niekto nemá podobný problém..... "Snažím sa " zhodiť nejaké to kilo, ale hneď ako nejaké schudnem mám tendenciu jesť viac a logicky priberiem..... Neviem čo mám robiť… Je tu niekto s podobným problémom? Ďakujem za slušné komentáre!

Odpovede
Radka odpovedá:
Dňa 10.10.2021 o 19:29

Ahoj, súhlasím s Jankou, avšak neodporúčam ti držať diéty, skôr si nájsť nejaký zdravotný životný štýl, ktorý ti vydrží, pozri na internete potraviny a recepty, ktoré sú zdravé a málo kalorické, zo začiatku môžeš používať aj kalorické tabuľky, aby si sa naučila vyvážiť si stravu, neskor to pôjde aj samo, avšak nenechaj jedlo akoby ovládať ťa, tvoju myseľ, nerieš to viac než je potrebné. Ak zhodis nejaké kilo tým, že budeš držať diétu/jesť menej, tak ti normálne porcie, ktoré by si mala v svojom veku jesť na udržiavanie váhy, môžu pripadať vacsie, pre telo aj budú a príde jojoefekt, keď môžeš pribrať naspäť, pripadne ešte viac. Budem ti silno držať prsty.

Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 08.10.2021 o 12:57

Ahoj Lenka, píšeš, že hneď ako sa Ti podarí schudnúť nejaké to kilo, opäť naberieš naspäť tým, že ješ viac. Chyba je asi pravdepodobne v tom. Je dôležité dodržiavať diétu a pravidlá, ktoré si nastavíš aj potom čo sa Ti podarí niečo schudnúť, inak to nebude mať pre Teba žiadny zmysel. Samozrejme je potrebné popri strave aj cvičiť, poprípade behať, prechádzať sa v prírode a pod. Ak máš tendenciu jesť viac, možno by si mohla skúsiť vydržať toto ťažké obdobie, a namiesto toho si dať ovocie, zeleninu alebo vodu s citrónom. Ja viem, že sa mi to ľahko hovorí, ale ver, že keď začneš byť na seba tvrdšia, výsledky sa dostavia. Budem Ti držať palce.

Marco odpovedá:
Dňa 08.10.2021 o 09:11

Ahoj bolo by možno vhodné si určiť nejaký jedálniček a podľa neho sa riadiť aby si si kontrovala koľko ješ a čo ješ.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk