Otázka
Lianna sa pýta:
Dňa 20.10.2021 o 15:28

Dobrý deň, chcem sa vyrozprávať… Mám kamarátku ktorá je vo väčšine prípadov super, vieme sa porozprávať, vieme si vzájomne pomôcť a podobne… Avšak občas keď nie je so mnou mi vypisuje či sa s niekým okrem nej rozprávam… Na to jej odpíšem však jasné že áno… Viete nie som veľký extrovert samozrejme nie som ani hlboko stiahnutý introvert čo ona dá sa povedať áno… Skrátka viem sa s ľuďmi porozprávať keď je vhodná téma a tak podobne, lenže ona sa veľmi s ľuďmi nerozpráva, musím povedať že ani ja som sa dlhšie s nikým (nie doslova s nikým nerozprávala) prišol avšak taký bod kedy nie úplne ale dá sa povedať čiastočne sa ľuďmi viem porozprávať (hlavne s rovesníkmi)… Tá kamarátka je dosť žiarlivá, keď sa bavím s druhými… Niekedy sa má opýtala (nepamätám si to presne) keď som vravela o jednej dievčine že je super a v pohode… Ona sa ma opýtala vtedy toto nemyslíš vážne? Prečo o nej takto hovoríš, to ti nie som dostatočne dobrá ja? Vtedy som jej povedala že je snáď moja vec s kým sa budem alebo nebudem rozprávať… Úprimne nepáčilo sa jej to… Ale nechcem byť " odrezaná" od ostatných… Nenazvala by som to toxickým priateľstvom… Napríklad (nič proti) ale dosť veľa ľudí sa za chrbtom ohovára… Neviem ako to je u nej, ale ja ju neohovaram… Nechcem to priateľstvo zahodiť do koša ale predsa to jej správanie nie je občas v poriadku (aj keď je to možno 30 % cca) … Máte/mali ste podobnú skúsenosť? Ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 22.10.2021 o 09:12

Ahoj Lianna, podľa toho čo píšeš, je veľmi pekné, že si aj napriek určitým nezhodám chceš udržať priateľstvo s kamarátkou. Ona však ako introvertka od Teba očakáva, že ani Ty nebudeš hovoriť s ostatnými ľuďmi. No je to práve naopak. Mala by si sa s ňou o tom porozprávať, a vysvetliť jej, že by si rada nadväzovala kamarátstva aj s inými než s ňou. Aj keď ju máš rada, je dobré kamarátiť sa aj s inými, spoznávať nových ľudí, nové miesta, nové koníčky a pod. Vysvetliť jej, že žiarlivosť nepomáha vášmu vzťahu, ale práve naopak, môže mu uškodiť. Držím Ti palce, aby ste sa o tom rozumne porozprávali, a aby pochopila Tvoju situáciu.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk