Otázka
. sa pýta:
Dňa 22.04.2019 o 23:17

Niekedy sa zamýšľam ako môžete riešiť takéto pičoviny..

Odpovede
Brejvik odpovedá:
Dňa 26.04.2019 o 11:22

vystrielaj ich

Klaudia odpovedá:
Dňa 24.04.2019 o 17:18

Linka Detskej Dôvery nádherný text a podporujem to čo ste napísali A nezmámy poradca ak máš ty nieaký problém tak napíš tiež a nemyslím že tým že sa tu rozčuluješ načo píšu z takými problémamy či to vyrieiši každý tu môže písať čo potrebuje a aký má problém

Linka detskej dôvery odpovedá:
Dňa 24.04.2019 o 09:00

Ahoj milý neznámy poradca,

oceňujem, že sa zaujímaš o to s akými problémami kontaktujú ľudia našich rovesníckych poradcov. Ako si napísal/a, niektoré problémy sa môžu niekomu zdať ako nepodstatné, či banálne. Ako Ti už napísala Jarka, naša rovesnícka poradkyňa, to čo sa jednému môže zdať ako hlúpe a banálne, je pre iného vážny problém, ktorý v aktuálnej situácii rieši. Problémy, ktoré si spomenula vo svojom poslednom príspevku ako smrť v rodine, či neplánované tehotenstvo a pod. sú vhodnejšie skôr na rozhovor s odborníkmi Linky detskej dôvery. Klienti sa na nás pravidelne obracajú aj s takými problémami, ktoré si spomenula. Napísala si veľmi správne, že nevieme presnú situáciu u niekoho doma, preto sa rozhovorom alebo chatom snažíme vždy nájsť najlepšie riešenie pre danú osobu. Alkohol, či drogy nikdy nie sú riešením problémov. Ak sa na nás niekto so svojim problémom obráti, zväčša sa nechce uchýliť k alkoholu a drogám, ale hľadá riešenia, chce sa poradiť alebo sa potrebuje vyrozprávať. Našim cieľom je pristupovať ku každému človeku a jeho problému zodpovedne a byť tu pre druhých oporou, ktorú možno nemajú vo svojom okolí.

Drž sa. LDD

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 23.04.2019 o 19:53

lenže úprimne? Myslíte, že niekto za vami príde s tým že mu omrel otec? Alebo, že je tehotná a bojí sa prísť domov lebo by bolo zle? Tak sa radšej ide spiť aby potratila. A vaša odpoveď na toto by bola aká? že neboj sa prísť domov, určite to takéto nebude. Neviete ich situáciu doma.

Zuzka odpovedá:
Dňa 23.04.2019 o 15:25

Ahoj. Možno sa tieto témy môžu zdať ako banálne, no nejde vždy len o to, čo tu riešime. Človeku dobre padne, ak sa má koho opýtať, hoci aj jednoduchú vec, ak mu má kto pomôcť. A dobrý je aj pocit, že tu nie je na všetko sám a že aj iní ľudia už v podobnej situácii boli.

Jarka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.04.2019 o 12:30

Ahoj. Vieš možno nie každý ma niekoho s kým by sa o takýchto veciach mohol porozprávať. Každý problém je iný a preto by sme ho nemali podceňovať, čo tebe príde ako banálna vec pre iného je veľmi dôležité. My sme tu na to, aby sme mohli ľuďom poradiť, pomôcť alebo nájsť nejaké riešenie ich problémov. Prajem pekný deň.

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 23.04.2019 o 09:31

Alebo či si na telesnú baba prezlieka podprsenku ach…

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 23.04.2019 o 09:29

Tampóny, oblievačku, päty, nejaké školské výlety…wtf veď to sú hlúposti

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 23.04.2019 o 07:42

Aké

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk