Otázka
R033Y sa pýta:
Dňa 19.11.2021 o 15:12

Ahojte prosím Vás nepíšte mi sem nejaké hnusné správy. Prišiel som si sem pre rady a tipy.
Mám kamarátku ktorá má 15 rokov a doma to má dosť náročné (konflikty s rodičmy dostáva často tresty za blbosti a sú veľmi prísny), ešte k tomu je na vozíčku (dokáže chodiť ale nie veľmi dlho). Rozmýšľali sme že by sme cez leto možno na jar dali nejaký výlet – buď k moru alebo u nás na SK nejaké túry a pamiatky. Chcel by som sa vás spýtať či by ste mi vedeli poradiť nejaké pekné miesta a túry ktoré by sa dali zvládnuť aj s vozíčkom a skôr ak by ste mali niečo na severe SK (Orava, Liptov, Tatry). A taktiež by ma zaujímal Váš názor či to je vôbec dobrý nápad ju niekam brať. A ako to možno spraviť s ubytovaním a podobne. Budem rád za každú správu.

Odpovede
Laura, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 19.11.2021 o 16:27

Ahoj RO33Y, tvoj nápad je určite dobrý. So zmenou prostredia sa často menia aj myšlienky. Človek si tak dokáže oddýchnuť od svojich problémov a sústrediť sa na niečo iné. To, že je tvoja kamarátka vozíčkarka je samozrejme obmedzením. Určite vám to však nezabraňuje užiť si spoločné chvíle. Na Slovensku je veľa miest bohužiaľ obmedzených. Odporúčam ti miesta, ktoré sú pekné, ale zároveň aj vhodné pre vašu situáciu. Patria medzi ne napríklad Červený Kláštor, Pieninský celokruh alebo už trochu viac vzdialené mesto Bojnice. S ubytovaním ti poradia konkrétne ubytovacie zariadenia. Ďakujem, že si sa obrátil na nás a prajem ti veľa šťastia a pekne strávené chvíle s kamarátkou.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk