Otázka
Em sa pýta:
Dňa 25.11.2021 o 15:11

Ahojte viete mám za sebou asi 4 dosť traumatizujúce vzťahy s chlapcami aj keď mám iba 14 (išlo iba o citové vydieranie) no a teraz sa mi skončil ďalší traumatizujuci vzťah a začínam na sebe vidieť následky. Nie len to, že sa mi zmenila orientácia (aj keď to nemusí byť len kvôli tomu) ale začínam sa báť chlapcov a aj tak proste všeobecne ľudí. Mávam náhodné „výbuchy“ emócií v podobe strachu alebo zlej nálady. Taktiež v minulosti sa moji rodičia strašne hádali a deti ma šikanovali a teraz idem na strednú z ôsmeho ročníka (ešte ma nezobrali no budem písať prijímačky) a bojím sa nového kolektívu a nových ľudí…taktiež by som sa chcela spýtať či by som nemohla zavolať tu na linku detskej dôvery, lebo cez telefón by sa to riešilo asi lepšie…

Odpovede
Titi, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 25.11.2021 o 17:21

Ahoj Em, sme radi, že si sa nám rozhodla napísať. Možno by si sa mohla začať sústrediť na nejaké mimoškolské aktivity, ktoré by ťa urobili šťastnou. Svoj čas a pocity by si tak vedela využiť na lepšom mieste. Je to pochopiteľné, že si sa začala báť ľudí kvôli tvojim spomienkam a udalostiam v živote, ale ten strach by ťa nemal zastaviť pred vecami, ktoré chceš dosiahnuť. Nenechaj svoj strach zvíťaziť nad tebou. Veľakrát práve tie zlé veci, ktoré sa ti stali, ťa urobia silnejšou a múdrejšou. Zmena školy a hlavne kolektívu môže byť strašidelná, ale to neznamená, že je zlá. Hlave keď deti z rôznych škôl vstupujú do nesformovaného kolektívu. Práve tu vznikajú nové priateľstvá. Samozrejme sa nám ozvi na: 0907401749 medzi 8:00–20:00. Prajem ti veľa šťastia v živote, maj sa pekne!=)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk