Otázka
Lucy sa pýta:
Dňa 28.11.2021 o 18:55

Dobrý deň, moji rodičia si myslia že predstieram chorobu… Mala som horúčky ktoré už prestali, ale napriek tomu mám nádchu a bolesť hrdla naďalej… Myslia si že to je ale len divadlo, aby som sa vyhla povinnostiam ( domácim, školským) to avsak nieje pravda… Viete mi poradiť? Sretli ste sa už niekto s niečím podobným? Nemyslím si že horúčky su jediný dôvod choroby. Ďakujem za odpoveď, Lucy.

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa Terezka odpovedá:
Dňa 29.11.2021 o 16:14

Ahoj Lucy, mrzí ma, že ti tvoji rodičia neveria. Pokús sa s nimi kľudne porozprávať a prediskutovať celú situáciu z oboch uhlov pohľadu – tvojho i tvojich rodičov. Zistíš, prečo si myslia to, čo si myslia a vyhnete sa nepochopeniam. Takisto pomôže, ak im ukážeš, že to s tým nevyhýbaním sa povinnostiam myslíš úprimne. Verím, že s bolesťami je nepríjemné robiť si povinnosti, no pokús sa splniť aspoň tie menej namáhavé a vysilujúce, aby si neochorela ešte viac. Prajem skoré uzdravenie a veľa energie do práce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk