Otázka
Viktor sa pýta:
Dňa 28.11.2021 o 20:19

Dobrý večer, mám jeden problém v škole… Zo všetkých predmetov mám známky 1–2 ky sem tam sa prihodi nejaká 3-ka… Z jedného jediného predmetu mám 4ku (jedinú známku) hej je mi z toho ľúto, je to predmet ktorí ma vôbec ničím nenapĺňa, nemám ho vôbec v obľube je to Francúzsky jazyk… Bolo by mi avšak ľúto z neho mať sólovú 4ku, problém je avšak že nás ho vyučuje učiteľka (teraz žiadne klišé, aj keď viem že to bude znieť ako klišé)… Ktorá podľa mňa vôbec nevie učiť… Napríklad keď vysvetľuje gramatiku (áno z toho je tá jediná známka) nerozumiem jej nevie artikulovať, mal som ísť odpovedať (chcela som si opraviť známku) ale učiteľka chýbala (dosť často chýba), teraz chýbam ja zo zdravotných dôvodov, neviem kedy sa vrátim do školy… teraz to mám čo sa týka zdravia dosť zlé, neviem kedy sa vrátim do školy… napríklad nedávno písali sloh, chýbal som ja kvôli zdraviu..... viete mi nejako poradiť? (ďakujem za všetky normálne odpovede).

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa Terezka odpovedá:
Dňa 29.11.2021 o 16:33

Ahoj Viktor, hneď zo začiatku ti prajem, nech si skoro zdravý a v plnej sile. Takýto problém s učiteľmi nie je zriedkavý. Najprv sa skús porozprávať s danou učiteľkou – možno bude rada za takúto spätnú väzbu a pokúsi sa vylepšiť svoj spôsob výučby. Ak to nepomôže, poraď sa s triednym učiteľom. Takisto sa môžeš obrátiť na spolužiakov, ktorí učivu porozumeli a mohli by ti pomôcť. Čo sa týka vymeškaných testov, učitelia pochopia, že si toho veľa vymeškal a to nie dobrovoľne. Ak uvidia snahu z tvojej strany, určite sa k tebe zachovajú zhovievavo. Napríklad by ťa mohli ústne vyskúšať online, kým si doma, aby si potom nemusel všetko dopisovať naraz. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk