Otázka
Bob sa pýta:
Dňa 30.11.2021 o 15:09

Ahojte, toto bude asi dlhšia správa keďže sa potrebujem rozpísať. Už teraz sa chcem poďakovať každému kto mi napíše nejaký názor alebo rady.

  • Ide o to že, už dlhšiu dobu si píšem s jedným dievčaťom, má 15rokov a boli sme kamaráti. No lenže pred asi týždňom mi napísala že cíti niečo viacej ku mne. Ja som od vtedy úplne v šoku lebo nikdy sa mi nestalo že by som sa niekomu páčil že by mi dievča povedalo niečo také. A je to rovnako aj s mojej strany že sa mi páči. Lenže je tu pár dôvod ktoré ma trápia. Kvôli ktorým sa bojím že by to nebolo dobré vo vzťahu a že by som to nedal.

Tým 1. a hlavným je to že ona je väčšinu času na vozíčku – kedže dokáže chodiť ale iba veľmi krátko. A práve tohto sa bojím najviac že ako by to bolo keby sme spolu vo vzťahu, či by som to dokázal prijať, či by mi to nevadilo. 2. vec je tá že má psychické problémy – berie dosť liekov kvôli tomu (rodinné dôvody to spôsobili) a často má úzkosti a zachváty. Toto ma tak isto trápi či by to ovplyvnilo nejak vzťah. A 3. je vek ja som o 5rokov starší, nieje to veľký rozidel? Viem že sa trápim asi nad blbosťami ale bol by som rád keby ste mi napísali váš názor a rady. Vopred Ďakujem.

Odpovede
Beatris, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 01.12.2021 o 13:54

Ahoj Bob, ďakujem veľmi pekne za zdôverenie s tvojím problémom. Netrápiš sa nad blbosťami, je prirodzené, že ti na nej záleží a preto chceš situáciu vyriešiť. Myslím si, že by si sa o tom všetkom mal porozprávať s tvojou kamarátkou. Povedz jej o svojich pocitoch, obavách, o tom ako to vnímaš. Úprimná komunikácia je náročná, ale vie byť efektívna. Zdieľajte navzájom vaše pohľady na situáciu a spoločne dospejte k záveru, ktorý bude vyhovovať obom. Je ťažké poradiť ti, či s ňou máš ísť do vzťahu, alebo nie. Avšak nič nerob na silu, ak to tak necítiš, no záleží ti na nej ako dobrej kamarátke, povedz jej to. Držím ti palce, verím, že to zvládnete.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk