Otázka
Katka sa pýta:
Dňa 20.12.2021 o 22:22

Dobrý deň, neviem či mi budete vedieť pomôcť ale potrebujem sa vyrozprávať :/ mám pocit že tieto vianoce mám / budem mať veľmi pokazené… Dôvodom je že môj zdravotný stav nieje úplný ideál, deň pred vianocami musím podstúpiť jedno vyšetrenie, vynaložila som nemalé náklady pre svoje zdravie a svoje osobné potreby, tieto vianoce som mala sľúbený darček, predchvilou som sa dozvedela že si ho aj sama to som sa dozvedela až teraz že si ho sama musím zaplatit, ja viem smiešne a slušne to ani neviem napísať, vzhľadom na to že ten darček je už objednaný a vracať ho nebudem len ten darček v nemalej hodnote (pre mňa v mojej situácii aktuálnej nieje prevažne v malej sume), takto so mnou dotyčný vydžubal , plus tieto vianoce budú pre mňa kvôli zdravotnej stránke veľmi veľmi diétne žiadne medovníky ani nič, ani ryba či zemiakový šalát na ktorí som sa tešila najviac, neviem či mi viete pomôcť pokiaľ nie tak nevadí, len dome sa chcela podeliť o to aký sú ľudia vôkol mňa skazený… Prajem (aspoň Vám) príjemné vianočné sviatky ❤️

Odpovede
Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 21.12.2021 o 16:30

Ahoj Katka, ďakujem veľmi pekne, že si napísala a zdôverila sa so svojím problémom. Obdobie Vianoc vie byť naozaj ťažké a stresujúce. Myslím si, že to vieš ale Vianoce nie sú o darčekoch, nie sú presne 24.12. Vianoce môžu byť v hocijaký iný deň, dokonca môžu byť každý deň, pretože ich netvorí stromček, medovníky alebo rozprávky v telke, tvorí ich radosť, láska, to že si ľudia pomáhajú navzájom. Ak si nemôžeš dovoliť darček, ktorý si spomínala, skús poprosiť kamarátov alebo rodinu či by sa ti naň nechceli poskladať, poprípade by si im tie peniaze potom vrátila. To, že človeka požiadaš o pomoc nie je hanba, je to prejav dôvery v neho, prejav toho, že chceš aby ti bol oporou. Vrátiť ho je tiež možnosť, určite to nie je nejaká hanba a mohla by si si ho neskôr objednať, keď si naň našetríš. Čo sa týka toho, že nemôžeš jesť to, čo by si chcela…na štedrý deň si daj diétu a keď ti bude lepšie tak si napeč medovníky, urob zemiakový šalát aj rybu a poriadne si to vychutnaj. Pozvi priateľov, rodinu a sprav si kľudne aj 2. Vianoce veď prečo nie? Verím že by si tým potešila nie len seba ale aj druhých. Dúfam, že som ti pomohla a aj ťa povzbudila. Verím, že aj napriek tvojim problémom prežiješ sviatky s úsmevom na tvári. Posielam veľké objatie.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk