Otázka
Ivanka sa pýta:
Dňa 22.01.2022 o 13:18

Dobrý deň, nevlastný brat ma šikanuje, je mladší odo mňa, máme spoločnú matku, avšak tá si zastáva iba jeho, šikanuje ma slovne (nadáva mi, berie mi moje veci, slovne ma napadá s urazkami ( napríklad mi vraví že som hlúpa pri tom som úplný opak neho on je s prepáčením (vlastne bez prepacenia idiot) aj tak v bežnom živote aj v škole, napríklad takmer neustále nosí 3–5ky, ja mám 1–3 (max), potom mi vraví že som tučná pri tom to tak vobec nie je mam 178 a 69 kg takze som ideal, vraví mi že potrebujem psychiatria, pritom on by ho potreboval, nenavidim ho, taktiež nemám rada svoju matku za to ako si ho v kuse zastava… Mama je veľmi nahnevaná keď o o ňom vravím že je nevlastný ale keďže nie je mojím pokrvnym bratom tak moze byť rada že ho nenazyvam bastardom. Máte niekto podobný problém? Ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa Terezka odpovedá:
Dňa 24.01.2022 o 17:22

Ahoj Ivanka, ďakujem, že si nám napísala o svojej situácii. Skús sa s nevlastným bratom porozprávať a prísť na to, prečo je na teba taký protivný. Môže si na tebe vybíjať zlosť alebo niečo iné, s čím nevie, čo robiť či ako prežívať. Ak to nepomôže, snaž sa ho ignorovať a čo najmenej s ním tráviť čas, aby si mu nedávala šance ťa šikanovať. Taktiež nedráždi svoju mamu tým, že ho budeš pred ňou nazývať „nevlastným bratom“. Tým, že jej budeš robiť napriek si to len zhoršíš. Pokús sa prediskutovať svoju situáciu aj s mamou. Obrátiť sa môžeš aj na niekoho iného, napríklad starých rodičov alebo tetu/uja. Oni ti môžu pomôcť vysvetliť mame, ako to prežívaš ty. Prajem veľa odvahy a trpezlivosti.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk