Otázka
Neznasamsa sa pýta:
Dňa 07.02.2022 o 20:21

Čaute… Neviem čo mám robiť… Viem že je to strašné ale ako mám vedieť či som zneužila dieťa? Skrátka stal sa taký incident… Mala som vtedy 14 a stála som za mojou 9,5 ročnou sestrou. Len tak mi zišlo na um urobiť taký ten pohyb ako pri pohlavnom styku veď viete ako… Urobila som jeden taký pohyb a potom som prestala. Vraj keď sa niekto dotýka dieťaťa sexuálnym spôsobom tak je to sex. zneužívanie ale ja neviem… Pripadám si tak. Cítim sa kvôli tomu hrozne, hanbím sa za seba, neznášam sa… Prisahám, že som nikomu nechcela ublížiť ani som si vtedy neuvedomovala čo robím… Ju to netrápi, zjavne to ani nezaregistrovala no ja si pripadám hrozne… Ospravedlňujem sa za tú otázku aj za ten blbý popis… Poraďte pls…

Odpovede
Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 14.02.2022 o 13:26

Ahoj, nešlo o sexuálne zneužívanie. Tvoja sestra si to nepamätá a nemá z toho žiadnu traumu. Už sa k tomu netreba vracať, je to naozaj úplne v poriadku, netráp sa <3

Neznasamsa odpovedá:
Dňa 09.02.2022 o 21:09

Ďakujem za všetky odpovede, už sa cítim lepšie, len sa chcem spýtať Beatris, aby som tomu lepšie rozumela – bolo to teda podľa teba zneužitie alebo nie? Len potrebujem viac chápať, ako to myslíš… Ďakujem.

Beatris, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 08.02.2022 o 19:14

ps. otáznik za ahojky mal byť smajlík, len mi ho zle pridalo :)

Beatris, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 08.02.2022 o 19:13

Ahojky ? Ďakujem ti krásne za zdôverenie. V 14 rokoch sa človek dostáva do vývinového štádia, ktoré je plné zmien a objavovania sa. To, že si vykonala daný pohyb mohlo indikovať hormonálne zmeny v tvojom tele a potrebu ich nejak ukľudniť. Dokonca aj malinké deti sa zvyknú šúchať o všelijaké veci a je to úplne vporiadku. Tvoje telo reagovalo na impulzy, neurobila si to úmyselne a keďže to vnímaš tak, že ťa to mrzí a tvoja sestra si na to zjavne nepamätá, tak sa kvôli tomu nemusíš trápiť a neznášať sa. Skvelým krokom je aj to, že vôbec nad tým rozmýšľaš a zdôverila si sa, môže to pomôcť aj niekomu inému. Nebolo by na škodu mať aj sexuálnu výchovu v škole, kde by ste podobné témy mohli prebrať. Ale sme tu pre teba my! Ak by ti to pomohlo, môžeš sa o tom porozprávať aj so sestrou, s ohľadom na jej vek a chápanie. Poprípade ak chceš názor odborníkov, môžeš napísať aj na náš online chat, email, poprípade zavolať na linku. Nájdeš tam psychológov aj sociálnych pracovníkov, ktorí ti radi pomôžu. Dôležité je, aby si to mala sama v sebe vyriešené a ak ťa to bude teda ďalej trápiť, kľudne im napíš. Verím, že som ti pomohla a posielam veľké objatie.

Tomáš "The BlackHawk" Almássy odpovedá:
Dňa 08.02.2022 o 15:36

Ahoj, určite sa nejedná o sexuálne zneužitie. V tomto prípade by sa to tak klasifikovať ani nemohol. Bol to jeden nevinný pohyb takže vôbec sa tým netráp.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk