Otázka
Viki sa pýta:
Dňa 16.02.2022 o 22:06

Ahojte,moju kamarátku doma strašne bije otec a zakazuje jej jesť lebo je vraj tučná no keby ste ju videli aká je chudá..je mi to veľmi ľúto čo sa jej deje a naozaj jej chcem pomôcť a neviem ako.Sama sa kvôli tomu začala rezať.Na koho by som sa mohla najskôr obrátiť ale ako by som jej mohla pomôcť?

Odpovede
Titi, rovenskícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 17.02.2022 o 08:35

Ahoj Viki, som rada, že si sa nám rozhodla napísať. Je mi to ľúto v akej situácii je tvoja kamarátka a je to super, že jej chceš pomôcť. Skús ju možno odreagovať od jej problémov, pozhováraj sa s ňou, choďte spolu na prechádzku, rozvesel ju, zlepší jej deň najviac ako sa dá. Taktiež ju podporuj v tom, že je krásna taká aká je, či z vonku alebo z vnútra. Ak by to bolo možné, povedz tvojej kamarátke nech nám napíše do chatu alebo zavolá na 0907401749. Ak by to nebolo možné, skús tam sama napísať. Držím ti palce a prajem ti pekný deň!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk