Otázka
Julia sa pýta:
Dňa 20.02.2022 o 20:29

Ahojte, už dlhšie mám problém so sebavedomím a chcem sa len spýtať či nemáte nejaké rady ako sa mať rád :) Za ďalšie chcela by som sa zlepšiť v nejakých veciach, že by som sa viac učila, chodila do fitka ale vždy to po 2 týždňoch seknem :/ nejaké typy ako byť disciplínovaný a vydržať?

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa Terezka odpovedá:
Dňa 21.02.2022 o 16:42

Ahoj Julia, teším sa, že sa chceš zlepšovať vo svojich schopnostiach. Bohužiaľ neexistuje nijaká jednoznačná metóda na zlepšenie disciplinovanosti. Niekedy nás poháňa pokračovať v aktivite, keď ju robíme s iným človekom. Mňa napríklad motivuje vyškrtávanie zo zoznamu povinnosti, ktoré som si splnila. Alebo naopak môžeš vyskúšať zapisovanie úspechov niekam, kde sa na nich spätne pozrieš. Znač si aj tie najmenšie maličkosti, pretože aj tie stáli nejakú námahu. Určite vďaka tomu budeš mať lepší pocit z celého dňa. Neskôr, keď sa vyskytne nejaká ťažká situácia si spomenieš, čo všetko si už zvládla a pomôže ti to prekonať aj tú súčasnú. Tak si vybuduješ zdravé sebavedomie, avšak nebude to hneď. So zvýšením sebavedomia by ti mohli pomôcť aj nasledujúce rady: spíš si veci v, ktorých vynikáš – spýtaj sa na názor aj kamarátov a rodiny; skúšaj rôzne bezpečné výzvy, v ktorých spoznáš svoje silné a slabé stránky; oslavuj maličkosti; nebuď na seba príliš náročná a neber vážne komentáre ľudí, ktorím na tebe nezáleží.Najviac zo všetkého však pamätaj, že nikto nie je dokonalý a každý je v niečom lepší a v druhom zas horší. Prajem veľa síl a vytrvalosti.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk