Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 15.03.2022 o 18:48

Mam 17 rokov a nikdy som nemala vzťah a nikdy som ani nebola naozaj zaľúbená do nikoho.Aký je to vlastne pocit zaľúbiť sa do niekoho? Bojím sa niekoho mat rada. Bojím sa,že keď budem mať niekoho rada tak ho odmietnem.Ak sa zalubim,budem chcieť s tým človekom byť? Ešte sa mi to nikdy nestalo a bojím sa,že ani nestane ale zároveň sa bojím vzťahov. Ani veľmi neviem prečo.Pripadam si ako beznádejný prípad.

Odpovede
Moni odpovedá:
Dňa 30.03.2022 o 17:57

Ahoj nemusíš si pripadať divná, skôr môžeš byť štastná. Užívaj si život so sebou, lebo jedného dňa ho najdeš toho pravého a budeš celý život len s ním a toľko času sama na seba ako teraz mať už nebudeš. Užívaj si to. Ja sama mám tiež 17 a poviem ti úprimne kebyže sa nezaľúbím môj život je šťastnejší. Netlač na pilu ono to príde samé láska je zložitá vec ak na ňu ideš nesprávne tak ako moc ti vie spríjemniť život ti ho môže aj lahko zničiť. Čiže moja rada je buď štastná ako to je teraz a ak niekdo prirodzene príde a ty si budeš ale stále vážiť samú seba nebude ťa čakať smútok len šťastie <3

Rovesnícka poradkyňa Katka odpovedá:
Dňa 15.03.2022 o 21:47

Ahoj, v prvom rade by som sa ti chcela poďakovať za to, že si sa nám zdôverila, obdivujem už to, ako svoj problém vnímaš. Nemať vzťah v tvojom veku, aj v akomkoľvek inom, je normálna vec aj keď sa to tak nemusí zdať. Vec vzťahov je veľmi individuálna, a preto by si nemala konať, ak sa na to ešte necítiš. Aj strach a neistota sú bežné, keďže by to znamenalo niečo nové, niečo v čom nemáš skúsenosti. Myslím si však, že akokoľvek idealizovane či naivne to môže znieť, sama ucítiš tú pravú chvíľu a aj napriek obavám, aj napriek strachu by si sa mala vybrať touto cestou, keďže aj láska patrí ku kolobehu života a naozaj sa nie je čoho báť. Každopádne ti silno držím palce do budúcnosti, som si istá, že to zvládneš.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk