Otázka
Lenka sa pýta:
Dňa 29.03.2022 o 22:40

Dobrý večer (deň) píšem lebo už dlhú dobu pozorujem že sa so mnou nikto nechce bavit a to som si spolužiačkami už od 1 ročníka na strednej navazujem s nimi kontakt o komunikáciu bohužiaľ radšej ma vždy odstrčia a tie baby poznám skončili so mnou náhodne na tej istej škole a to som si priala že ich nikdy neuvidím a budem za to rada lebo v triede aj keď sa ozývám proste žiadna nechce so mnou rozprávať a učiteľky mi len dávajú najavo že nech sa k nim ozývám ja už neviem čo s tím robiť alebo či je vo mne problém

Odpovede
Saška, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 30.03.2022 o 19:51

Ahoj Lenka, ďakujem, že si sa obrátila práve na rovesnícku poradňu. Vzťahy so spolužiakmi a spolužiačkami vedia byť niekedy zložité. Nie s každým si sadneme a je to normálne. Aj napriek tomu, že sa s danými dievčatami dlho poznáš, nemusíte byť kamarátky. Podľa toho, čo píšeš by som ti odporučila porozhliadnuť sa po triede, mimo nej (možno si budeš lepšie rozumieť s niekým z inej triedy alebo iného ročníka) alebo pokojne aj mimo školy. Určite je tam veľa ľudí, ktorí ocenia tvoju spoločnosť. Hlavne nestrať samú seba, pretože to nestojí za to sa niekomu vnucovať. Držím Ti palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk