Otázka
Viki.. sa pýta:
Dňa 09.04.2022 o 11:33

Hmm..Ahojte.. som Viki.. mám 14 rokov a mám problém .. teda.. Mám problémy doma, v škole a všade kam sa pohnem sa zdá že pritahujem psychopatov.. Moja sesternica sa reze, sestra spáchala samovraždu, kamoška (bývalá) si podrezala žili a ja som nevedela čo robiť a tak by som mohla pokračovať do nekonečna.. Mám pocit že rodičia ma nenávidia lebo niesom podľa ich predpokladov. Totižto oni sú kresťania a ja ateista.. Oni sa obliekajú do bieleho a ja mám rada proste čiernu.. a ja v tomto by sa dalo pokračovať.. niekedy premýšľam či má sestra nevolá k sebe.. či by nebolo lepšie aby som už z tadiaľto odišla.
Ako to máte vy? Aj vy cítite že ste zrejme len omyl?

Odpovede
Anonym odpovedá:
Dňa 09.04.2022 o 12:18

Ahoj Viki. Som veľmi rada, že si sa na nás obrátila. Je mi ľúto, že si musela zažiť takéto veci a že si týmto musíš prechádzať. Neviem si predstaviť, aké to pre teba musí byť ťažké. Chcem ťa uistiť, že aj keď sa cítiš ako omyl a aj keď premýšľaš, či by nebolo lepšie z tohto sveta odísť, nič z toho nie je pravda. Si skvelá mladá baba. Viem, že to môže znieť ako klišé, ale… všetko má svoj význam. Aj tie zlé veci, ktoré sa udejú, majú svoj význam a dejú sa z istého dôvodu. Po zlých časoch vždy príde krásne obdobie. Odporúčala by som ti porozprávať sa o tom, čo ťa trápi, s niekým dospelým. Či už s niekým z rodiny, alebo aj s niekým zo školy – nejakou učiteľkou, výchovnou poradkyňou alebo školskou psychologičkou. Môžeš zavolať aj na Linku detskej dôvery alebo napísať do chatu. Nie si v tom sama. Držím ti palce a posielam veľké objatie ❤

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk