Otázka
Patrícia sa pýta:
Dňa 26.05.2022 o 20:32

Dobrý deň, budúci týždeň ma čakajú maturity a ja som z nich vystresovaná :( mám momentálne akademický týždeň, no aj tak cítim že som od učenia unavená a informácie sa my už nevkladaju do pamäte, témy som si prešla takmer všetky niektoré ovladam iné horko ťažko… Som na odbornej škole (nie za gymnáziu) odborné predmety relatívne ovládam ( mám zostavenu hitparádu otázok, ktorú by som si rada vytiahla) no zároveň sú tam otázky ktoré si vytiahnuť nechcem hoci som si ich opakovala… Moja angličtina je o niečo slabšia a nepomohli my slovicka k jednotlivým témam (pripadá my akoby ani nesúviseli s jednotlivými témami) najčastejšiu slovnú zásobu ovládam ako tak ale bojím sa že dostanem blok niečo sa ma opýtajú a nebudem vedieť reagovať :/ taktiež slovenčina a literatúra „horko ťažko sa ju učím ale aj tak čo som sa nevedela naučiť tak to som sa nenaučila“ učila som sa cez štúdium poctivo avšak minulý rok som trochu upustila cez distancne a dúfala som že aj náš ročník dostane maturitu „len tak“ nuž nestalo :(… Moje známky sú 1–3 ale bojím sa že si vytiahnem „zlú tému“… Chcem zmaturovat teraz a nie v septembri hoc je to rozdiel len tri mesiace asi by som neuniesla to že nezmatyrujem teraz… Môžete poskytnúť nejaké rady (aj starší maturanti-ak mali podobné pocity) ďakujem a prosím držte palce:)

Odpovede
Patrícia odpovedá:
Dňa 03.06.2022 o 21:11

Zmaturovala som ❤️

Patrícia odpovedá:
Dňa 28.05.2022 o 22:28

@Emma ďakujem za podporu :)

Emma, Rovesnícka Poradkyňa odpovedá:
Dňa 27.05.2022 o 21:19

Ahoj Patrícia, je pochopiteľné a primerané, že máš obavy. Maturanti po celom slovensku s tebou určite súhlasia. A nie len tohtoroční. Pandemická situácia nás zasiahla všetkých, a bohužiaľ zameškané učivo sa doberá ťažko. Každopádne sa nemáš čoho báť. Vyzerá to síce strašideľne, ale v skutočnosti to také nie je. Nemusíš sa báť toho, že by si nezmaturovala. Zmaturovali pred tebou aj ľudia v horších podmienkach. Ak si aj náhdodu vytiahneš zlú otázku, všetko sa dá obkecať tak, aby si sa dopracovala k dobrému výsledku. Základom je nestresovať. Prajeme ti veľa šťastia, a pevné nervy.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk