Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 01.06.2022 o 20:32

Ahojte ako mám schudnúť mám 14 rokov 152cm a 42kg.

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa, Saška odpovedá:
Dňa 01.06.2022 o 23:32

Ahoj! Ďakujem, že si sa so svojou otázkou obrátila práve na rovesnícku poradňu. V prvom rade chcem Ti chcem pripomenúť, že číslo na váhe by nemalo určovať, či máš alebo nemáš schudnúť. Každý človek je iný a pri rovnakej výške môže vážiť rôzne. Ovplyvňuje to napríklad aj stavba tela a svalová hmota.

Ak ale máš pocit, že by si chcela urobiť niečo pre svoje zdravie, môžeš začať napríklad pravidelne cvičiť (neboj sa aj poradiť a opýtať ak celkom nevieš, ako na to), športovať,prechád­zať sa alebo sa akokoľvek hýbať a jesť viac ovocia a zeleniny. Taktiež Ti asi nemusím spomínať, že rýchle občerstvenie a sladkosti nie sú pre naše zdravie tá najlepšia voľba. Pamätaj však, prosím, na to, že všetko by sme mali robiť s mierou a žiaden extrém nie je dobrý. Dnes mnoho dievčat trápia poruchy príjmu potravy, ktoré im škodia ako psychicky, tak aj fyzicky.

Dúfam, že Ti moja odpoveď pomohla a ak by si mala ešte nejaké otázky, neváhaj sa obrátiť na Linku detskej dôvery. Držím Ti palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk