Otázka
Katarína sa pýta:
Dňa 26.06.2022 o 11:16

Dobrý deň, mám takmer 20 rokov a nemám frajera , nie že by ma táto skutočnosť trápila avšak moje okolie (okrem najbližšie rodiny) to považuje za divné… Tento rok som zmaturovala a momentálne sa pripravujem na VŠ… Mala som v 16tich krátkodobý vzťah asi 3-mesačný avšak nebol to ten pravý priateľ nerespektoval moje súkromie a dosť často som sa nemala čas pri ňom učiť, stále my len vyvolával a vypisoval bol dosť otravný a neskôr ma aj začal urážať rovnako ako ostatné ženy, zhoršila som si vtedy aj dosť prospech v škole… Preto som ho opustila približne rok to nechápal a chcel ma znova naspäť… Vtedy som si uvedomila že na frajerov mám ešte čas a bez ich prítomnosti sa viem viac sústrediť na svoj osobný a taktiež školský život… Avsak moje okolie neverí tomu že som bez frajera, rovnako aj moja ženská doktorka sa pýta že či som ešte nemala pohlavný styk..... Tá doktorkea je veľká odborníčka a je veľmi dobrá… Ale jej zrejme pride nezvyčajné aby žena bola pannou ešte 20tich, keď už baby 15–17 ročné majú za sebou túto udalosť… Mne zatiaľ nechýba vzťah, pohlavný styk a ani dieťa… Samozrejme o pár rokov budem určite rada aká sa my podarí založiť vlastnú rodinu… Plus (nechcem na žiadneho chlapca/muza útočiť preto si to určite neberte osobne) ale ja som žiadneho normálneho (nezadaneho) muza nestretla… Vždy si keď som stretla nejakého muža tak si robil posmech mňa alebo kamarátok… A usúdila som že OK, zrejme to nie je ten pravý… Avšak ak by sa podarila ta skutočnost že by som úspešne zvládla ešte aj VŠ, tak by som priateľa nemala ešte takých najbližších 5–7 rokov:D… Vravím mne to zatiaľ neprekáža nemám pocit že by som o niečo prichadzala a nie som orientovaná ku ženskému pohlaviu… Máte niekto podobnú skúsenosť? Beriem akýkoľvek názor ale prosím vhodne napísaný… Ďakujem

Odpovede
Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 28.06.2022 o 17:12

Ahoj Katarína, ďakujem krásne za zdôverenie. Je super, že sa sústredíš na seba a že ti záleží na svojom rozvoji. To, že ti nechýba vzťah je úplne vporiadku. Každý tomu vyhradzuje svoj čas a priestor inak. Nepozeraj sa na to, čo si myslí okolie. Každý má svoj názor, hodnoty a postoje. Povedz im, že sa chceš sústrediť na seba, na kvalitu svojho štúdia aby potom, keď niekto príde, ste vedeli fungovať plnohodnotne a navzájom sa obohacovať. Čo sa týka tvojej gynekologičky, je bežným lekárskym postupom sa pýtať, či už si mala pohlavný styk. Ak ti prišla jej reakcia na to, že si ho ešte nemala zvláštna, netráp sa tým, pretože rozhodnutie či s niekým budeš alebo nebudeš spať je len a len na tebe. Si silná a inteligentná žena a držím ti palce nech to všetko zvládaš.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk