Otázka
Septimex sa pýta:
Dňa 01.07.2022 o 08:14

Ahojte, spravil som hroznú vec a strašne zle sa kvôli tomu cítim. Kamarátka mi dala kufor aby som jej ho zobral domov a ostal u mňa 2dni že potom si príde poň. No a ja som sa jej pozrel do toho kufra a prezrel si jej veci. Áno ja viem že som hrozný magor. Chcem sa zabiť kvôli tomu.

Odpovede
Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 01.07.2022 o 17:11

Ahoj Septimex. Ďakujem, že si nám napísal na rovesnícku poradňu. Zvedavosť nás vie veľmi obohatiť, niekedy ochrániť, no ak to narúša niekoho osobný priestor a je mu to nepríjemné mali by sme sa zamyslieť nad tým či je vporiadku, aby sme to robili. Ty si sa nad tým zamyslel a vyhodnotil si, že to nebolo správne. Každý*á sa mýlime, no ak si to vieme priznať a chybu oľutovať, vtedy sa ukazuje náš charakter. Počas svojho života spravíš množstvo rozhodnutí, ktoré nebudú vždy správne, no nie sú dôvodom pre smrť, ale aby si sa z toho poučil a nabudúce to skúsil inak. Verím, že ste veľmi dobrými kamarátmi a ak jej úprimne vysvetlíš dôvod svojho konania a že to ľutuješ, tak to príjme a raz sa možno na tom zasmejete.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk