Otázka
K. sa pýta:
Dňa 31.07.2022 o 11:49

Dobrý deň/večer/ahoj. Nie som si istá či je dobrý nápad písať sem moje problémy ale skúsim to.. Mám 13. Už je to rok a pol odkedy som začala na svoje telo pozerať inak. Môj mozog si vytvoril ideál a neviem sa ho zbaviť. Prešla som si cez nejedenie, skrývanie nezjedeného jedla, sebaubližovanie, obsesívne cvičenie, pokusmi o zvracanie po jedle a obsesívne počítanie kalórií. Neviem sa zbaviť pocitu že nie som dosť pekná, dosť dobrá. Nechcem to hovoriť rodine, nerozumejú tomu a aj písať to sem je dosť veľký stres.

Odpovede
Pavli, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 31.07.2022 o 22:49

Ahoj! Ďakujem, že si sa zverila so svojím problémom, aj napriek tomu, že je to pre teba stresujúce. Urobila si správnu vec. Niekedy sa človeku dostanú do hlavy ideály, ktoré sa nedajú splniť, akokoľvek sa človek snaží. V dnešnej dobe sme nimi obklopení najmä na sociálnych sieťach a je dôležité vedieť si správne vybrať. Totiž nie všetko, čo tam vidíme, je pravda a ľudia sa zvyknú deliť len o tie pekné momenty, no to je len jedna strana mince. Na internete sú aj pekné miesta, ktoré ti pomôžu nájsť správnu cestu, napríklad aj tento instagramový profil https://instagram.com/chutzit?… alebo táto stránka https://instagram.com/chutzit?…. Vieš, každé telo je iné, ale svojím spôsobom nádherné, pretože ochraňuje tvoju dušičku a pomáha jej v raste a rozvoji. Preto bude super, ak sa pokusíš byť sama sebou! Som si istá, že si úžasná aj keď možno sama nemáš ten pocit. Sebaláska je skvelá, preto si skús na sebe všímať veci, ktoré máš rada, hoc sú to maličkosti. Možno máš krásny hlas, pekné mihalnice alebo dokážeš byť skvelou kamarátkou. Je toho mnoho, čo môžeš na sebe mať rada. Skús si nájsť nejaký koníček, venovať sa tomu, v čom si dobrá, v čom sa cítiš dobre, čo ti prináša radosť. Pokojne sa porozprávaj aj s kamarátkou/tom, ak sa necítiš na to, aby si sa o tom rozprávala s rodičmi. Taktiež si môžeš viesť denník, ktorý ti bude k dispozícii stále a navyše sa nikdy neurazí ;) Držím ti palce. Zvládneš to! <3

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk