Otázka
Elena sa pýta:
Dňa 06.08.2022 o 22:17

Mám 12 rokov a som bisexuálka. Vedia to o mne aj kamaráti ale bojím sa povedať to rodičom. Viem že som ešte mladá, ale chcem aby rátali aj s takou možnosťou. Už som mala aj priateľku. Ďakujem za radu.

Odpovede
Muškát odpovedá:
Dňa 26.09.2022 o 15:44

Ahoj aj ja toto isté zažívam povedala som imto teraz ked mám 12 ale naštvali sa na mňa a a každú moju zmienku o tom igbńorujú a to LGBT+ akceptujú

Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 07.08.2022 o 10:32

Ahoj Elena. Ďakujem, že si napísala na rovesnícku poradňu. Comming out je dlhodobý proces, no hlavne je to rozhodnutie, ktoré je len a len na tebe. Budeš ho vo svojom živote ešte veľa krát zažívať a pri blízkych je to asi najťažšie. Najprv by som sa ich spýtala, aký majú názor na LGBTIQ+ komunitu a potom, ak sa budeš cítiť bezpečne, sa im zdôver. Možno to bude pre nich šok. Každý potrebuje na to svoj osobitý čas, s ktorým sa spája množstvo otázok, ktoré nemusia byť vždy príjemné, no zároveň je to prejav záujmu, pretože sa chcú dozvedieť viac. Ak by si sa však necítila komfortne po spomínanej otázke, tak skús počkať. Ja viem, že čakanie je unavujúce, no počas tohto čakania by ti mohli pomôcť tieto organizácie: in-poradňa a PRIZMA. Taktiež ti pomôžu, ak to budeš potrebovať aj po comming oute. Si silná dušička ;) Držím ti silno palce a prajem ti, aby ti živôtik priniesol veľa lásky.

Th33r00 odpovedá:
Dňa 07.08.2022 o 08:49

Ahoj Elenka, sprav ako ty cítiš za vhodné, ak im to chceš povedať povedz im to sú to tvoji rodičia a príjmu to alebo ešte počkaj si mladučká možno sa tvoja orientácia časom zmení a keď si budeš istá tak im to oznámiš ako hotovú vec.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk