Otázka
Janka sa pýta:
Dňa 20.08.2022 o 11:56

Ahojte, mám otázku skôr pre ženské pohlavie… Týkajúcu sa menštruácie… Mám 17 r., Približne 4 roky trvalo kým sa mi menštruácia upravila na takmer pravidelné mesačné cykly (od januára tohto roku bol rozdiel max. cca 4 dňoch) ale teraz v auguste zase nič, nedalo by sa povedať že mi dajako extrémne chýba, ale obávam sa či je to normálne, začala som brigádovať (s ťažšími brrmenami a občas som v poslednom čase nervózna)+ se–a-neho partnera nemám čiže tehotná byť nemôžem :) máte niektorá podobný „problém?“

Odpovede
Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 20.08.2022 o 19:29

Ahoj Janka, ďakujem, že si sa zdôverila do rovesníckej poradni. Menštruačný cyklus sa rôzne upravuje aj podľa vplyvov vonkajšieho či vnútorného prostredia. Veľa žien nemá kramy presne na deň a keď na to ešte vplýva psychické rozpoloženie alebo námaha, je to úplne vporiadku. Ak by ale dlhodobejšie neprichádzali neboj sa kontaktovať gynekologičku alebo gynekológa. Môžeš sa spýtať mamky alebo tety či kamarátky akého lekára/lekárku majú, prípadne svojej detskej lekárky/lekára. Prehliadka vôbec nie je taká hrozná ako niekto hovorí. Pri prvotnom vyšetrení zvyknú robiť iba ultrazvuk. Dopraj si hlavne čas pre seba, pretože je to veľmi dôležité. Aspoň hodinku denne si vylož nohy alebo sprav niečo čo ťa baví. Viem, že niekedy toho musíme stíhať naozaj veľa no prvoradá musíš byť práve ty sama pre seba.

Natálka odpovedá:
Dňa 20.08.2022 o 14:29

Ahoj Jani je to úplne normálne čo sa ti deje si ešte mladučká a tvoj cyklus sa ešte upravuje.

Romanka odpovedá:
Dňa 20.08.2022 o 13:16

Ahoj Janka ja som mala úplne rovnaký problém ako ty. Nervozita a stresy prispievajú k meškaniu menštruáciu plus aj namáhavá činnosť/šport čo je u teba brigáda k tomu rovnako prispievajú. U mňa to bolo približne 11dní ale ak sa ti tvoje meškanie nezdá kľudne môžeš zájsť za svojou gynekologičkou. Ak by si mala akékoľvek otázky rada ti odpoviem.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk