Otázka
Ema sa pýta:
Dňa 22.08.2022 o 13:30

Ahojte.. mám 15 rokov aj keď môj život sa tomu vôbec nepodobá… V poslednej dobe sa mi stáva veľa vecí a neviem čo ďalej.. Dlhšiu dobu som sa stretávala s jedným mužom, ktorého som strašne milovala a aj milujem. Presnejšie 9 mesiacov. Bola som presvedčená že má využíva len kvôli jednej veci. Pred mesiacom som stretla ďalšieho muža, ktorý je úžasný. Na nejakú dobu som sa prestala stretávať s tým prvým, pretože som bola rozhodnutá, že ho nechám. No však on si ma našiel a povedal mi že má ľúbi, že bezo mňa nedokáže žiť a že sa mám k nemu vrátiť.. Momentálne sa stretávam aj s jedným aj s druhým ale viem že takto to nemôže pokračovať. Obidvoch ich milujem ale neviem si vybrať, nedokážem to. Som na pokraji svojich síl neviem čo mám robiť. Mám ešte jeden problém. Už je to viac ako dve mesiace čo trpím derealizáciou, mám pocit že všetko čo sa deje je nereálne ako by bolo všetko len z filmu. Mám z toho strašné depresie. Neviem ako to zastaviť skúšala som už veľa vecí no nič nefunguje. Napadá ma len jedna možnosť a to je samovražda. Vyriešilo by to všetky moje problémy…

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa, Saška odpovedá:
Dňa 22.08.2022 o 19:44

Ahoj Ema, ďakujem, že si sa zdôverila na rovesníckej poradni. Situácia, ktorú opisuješ musí byť pre Teba veľmi náročná. 15 rokov je vek, kedy veľa z nás začína skúšať vstupovať do vzťahov a zároveň je to veľmi citlivé obdobie dospievania. Píšeš o mužoch, a tak vnímam, že sú to dospelí ľudia. Vekový rozdiel vo vzťahu nemusí byť prekážkou, no v istom veku môže byť problematický. Obzvlášť keď máš pocit, že Ťa daný muž využíva a následne sa snaží získať si Ťa späť. Nevravím, že je to na 100% tak, ale toto správanie môže byť z jeho strany aj manipulácia. Verím, že je to pre Teba teraz veľmi náročné, no človek musí myslieť v prvom rade na seba a svoju (nielen duševnú) pohodu. Určite sa zamysli nad tým, či Ti vzťahy „viac neberú ako dávajú“, a teda či z nich nemáš viac trápenia ako radosti. Ak je to tak, neboj sa dať si pauzu a skúsiť, aké to je, keď sa zameriavaš iba na seba. „Ten pravý“ na Teba napriek tejto pauze počká. Čo sa týka tej derealizácie, môže to úzko súvisieť s Tvojím momentálnym trápením. Je to naozaj ťažká situácia, ale určite nie je nevyriešiteľná. Niekedy máme pocit, že sme na všetko sami a náš problém nemá riešenie, ale nie je to tak. Ak máš tú možnosť, skús sa zdôveriť niekomu blízkemu a poprosiť o pomoc s vyhľadaním odborníka. Zatiaľ sa môžeš ozvať na našu linku, či už prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Držím Ti palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk