Otázka
human sa pýta:
Dňa 29.08.2022 o 17:08

Dobrý deň, mám 14 a spolužiaci mi hovoria, že sa mám zabiť. Ubližujú mi 8 rokov, neviem si dať rady, neviem ci mam spolužiakov posluchnut, alebo čo… Nikoho dospelého to nezaujíma a učitelia sa k spolužiakom mnohokrát pridajú…

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa, Saška odpovedá:
Dňa 29.08.2022 o 21:08

Ahoj, ďakujem, že sa ozývaš práve do rovesníckej poradne. Problém, ktorý opisuješ je naozaj vážny a určite kontaktuj našu linku, či už prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Nikto nemá právo robiť Ti zle, ubližovať Ti a už vôbec nie rozhodovať o Tvojom živote. Hlavne si neber ich myšlienky za svoje, pretože si určite skvelá a výnimočná osoba. Niekedy môže byť náročné nájsť vo svojom okolí fajn ľudí, ale som presvedčená, že sa takí nájdu. Dospelí veľakrát nechápu našu situáciu, aj keď im na nás napríklad aj záleží (rodičia). S učiteľmi je to ešte zložitejšie, pretože také situácie by sa nemali nikdy stávať a je neprípustné aby sa pridávali k šikane. Držím Ti palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk