Otázka
Andrea sa pýta:
Dňa 04.09.2022 o 10:03

Dobrý deň, trápi ma jedna udalosť čo sa stala bola som s mojou kamarátkou vonku (obe máme priateľov) stalo sa to že sme stretli jedného muža a ten s nami začal flirtovať kamarátku silou mocou vzal a začal tancovať ona to brala nezáväzne nakoľko obe máme priateľov a milujeme ich… Ale kamarátka sa teraz cíti zle pretože jej dotyčný siahol na zadok ona mu tú ruku dala ihneď preč..... Cíti sa dosť zle potom ja som ju síce ukludnovala ale aj tak cíti sa ako by práve podviedla priateľa… Aj keď ten krátky tanec brala nezavazne (dotyčný ju naďalej balil ale už nemala záujem) bojí sa či ju niekto známy nevidel a nebudú sa o nej rozprávať reči ohľadom toho že je žena ľahších mravov (viete aké slovo mám na mysli nemusím tu to rozoberať). Viete mi ešte prosím poradiť ako ju ukľudniť? Z môjho hľadiska ho nepodviedla vzhľadom že s ním tancovať šla ale neprejavovala k nemu ziadne city a to chytanie za zadok prenu bolo nepríjemné, bojí sa skôr reakci okolia. Ďakujem za odpoveď

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa, Saška odpovedá:
Dňa 05.09.2022 o 20:42

Ahoj Andrea, ďakujem, že píšeš práve do rovesníckej poradne. Je od Teba veľmi mile, že Ti na kamarátke záleží a snažíš sa jej pomôcť. Pri takýchto situáciách je určite dobré uvedomiť si, ako sme situáciu vnímali my. Ak to pre kamarátku nič neznamenalo a hneď ako sa jej to zdalo príliš to zastavila, nemá sa prečo cítiť zle. S ľuďmi okolo nás je to niekedy náročné a poniektorí len hľadajú čoho by sa chytili a takáto „dráma“ im môže prísť vhod. Základom každého vzťahu je komunikácia, a tak by bolo fajn, keby sa o tom s priateľom otvorene porozprávala ešte skôr ako sa začnú šíriť klebety. Bude určite lepšie ak sa dozvie od nej, než od niekoho iného. Ako sa vraví, to čo sa stalo, už nezmení. Preto je zbytočné sa tým trápiť, aj keď to teraz pre ňu môže byť ťažké. Určite si jej skvelou oporou a momentálne asi nepomôže nič viac ako ju vypočuť a upokojiť. Držím Ti palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk