Otázka
Ria sa pýta:
Dňa 11.09.2022 o 22:04

Mrzí ma to,že sem píšem. Cítim sa,že otravujem,zaťažujem a vlastne tu ľudia majú väčšie problémy. Zas som to spravila. Nechutensky som si ublížila… všade krv. Nenávidím sa. Nezvladam to. Je to pre mňa veľmi ťažké. Nevydržím byť ani jeden deň čistá. Každého som sklamala… neviem sa vyrovnať sama so sebou,s tým ako vyzeram… nemám nikoho komu by som sa mohla zdôveriť… bojujem sama so sebou… prajem si zomrieť… je to ťažké popísať,cítim obrovskú úzkosť ktorá sa spolu s depresiou prechádza po mojom celom tele… mám chuť to spraviť zas…nenávidím sa za to,ako vyzeram…ja už tu nechcem byť…neviem,koľko to tu ešte vydržím…

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa, Saška odpovedá:
Dňa 12.09.2022 o 21:28

Ahoj Ria, vďaka, že si sa zverila práve do rovesníckej poradne. Situácia, o ktorej píšeš musí byť pre Teba naozaj veľmi náročná. Sebapoškodzovanie je veľmi nebezpečné a netreba to podceniť. Je naozaj super, že si sa ozvala a znamená to, že máš nádej, odvahu a určite aj vnútornú silu to riešiť a my sme tu pre Teba. Náš smútok vie s nami niekedy urobiť hrozné veci a nie vždy si s ním vieme celkom poradiť. Problémy by sa nemali porovnávať a každému človeku môže robiť starosti niečo iné. Akonáhle Ťa niečo v živote trápi, bezpochybne stojí za to hľadať riešenie. Často sa stáva, že sa v našich problémoch sami zacyklíme a potom už nevieme ako z toho kruhu von. Chcela by som Ti však povedať, že Ty na to určite nie si sama. Najlepšie by bolo ísť k psychológovi alebo psychologičke, ktorí sú odborníci pripravení Ti pomôcť. Avšak kým tak urobíš, pokojne sa ozvi na našu linku, či už prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Veľmi Ti držím palce, si určite skvelé dievča, ktoré si zaslúži žiť šťastný život!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk