Otázka
Radka sa pýta:
Dňa 25.10.2022 o 13:35

Ahojte, mohol by mi dat niekto rady ako si ziskat kamaratov? V skole ma castokrat sikanuju, a necitim sa potom dobre. No rada by som sa tam s niekym porozpravala. Dakujem.

Odpovede
Sarka odpovedá:
Dňa 25.10.2022 o 15:02

Ahoj Radka, je skvelé, že si sa rozhodla vyhľadať pomoc práve v rovesníckej poradni. Píšeš, že Ťa v škole šikanujú, čo je veľmi vážny problém a určite ho treba riešiť. Môžeš na začiatok kontaktovať túto linku, či už prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Rozhodne Ti nik nesmie ubližovať a máš rovnako právo na kamarátstva a pohodu v škole, ako aj ostatné deti. Je výborné, že hľadáš spôsoby ako si nájsť kamarátov. Určite sa nájde aj v Tvojom okolí viacero detí, s ktorými si budeš rozumieť. Skús kľudne aj sama niekoho osloviť, prihovoriť sa na obede, keď stojíš v rade, niekomu pomôcť s niečím, podeliť sa o niečo (sladkosť, pohľad na novú hru v mobile). Škola, to nie je len Vaša trieda, môžeš nájsť kamarátov aj v iných triedach a ročníkoch. Vyskúšaj nejaké krúžky, mimoškolské aktivity, niekedy robia školy aj víkendové výlety, kde je viac priestoru na kamarátstva. A keď už niekoho spoznáš, môžeš ho potom predstaviť ďalším a rozšíriť si tak okruh známych. Ale niekedy stačí len pár skutočných kamarátov. Držím Ti palce, určite sa Ti to podarí a budeš možno aj motivátorkou pre ďalšie deti.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk