Otázka
Laura sa pýta:
Dňa 02.11.2022 o 16:55

Ahojte, mám 12 rokov a veľmi ľúbim svojich rodičov. Ale v poslednom čase sa mamka správa čudne. Je smutná, takmer sa nesmeje, občas plače, nechodí z nami vonku , už sa ma ani nepýta co bolo v škole. Ocko hovorí ze ma depku. Chcela by som aby bola ako pred tým. Ako by som jej mohla pomôcť?

Odpovede
Nika odpovedá:
Dňa 03.11.2022 o 17:48

Ahoj Laura, som rada, že si sa rozhodla napísať na rovesnícku poradňu Linky detskej dôvery. Je super, že chceš pomôcť svojej mamke, aby sa cítila lepšie. Vieš, na každého z nás občas doľahne tlak z povinností a činností, ktoré máme a preto je úplne v poriadku sa občas cítiť smutne. Určite mamke pomôžeš už len tým, keď sa na ňu usmeješ, objímeš ju a dáš jej najavo, že si tu pre ňu. Rovnako jej môžeš pomôcť tým, že jej pomôžeš s prácami v domácnosti, ako napríklad upratovanie, umývanie riadu, vynesenie smetí a podobne. Taktiež jej môžeš pomôcť tým, že si s ňou sadneš a porozprávate sa o tom, čo ju trápi a tým jej dáš najavo, že sa o ňu zaujímaš. Ak ešte budeš potrebovať pomôcť či poradiť, pokojne zavolaj na číslo linky detskej dôvery ktoré je: 0907 401 749, taktiež na e-mail: odkazy@linkadeti.sk, alebo priamo nás kontaktuj či už cez online chat alebo skype: linkadeti. Veľmi ti držím palce a verím, že sa tvoja situácia v rodine zlepší. Prajem ti pekný večer.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk