Otázka
Bella sa pýta:
Dňa 03.11.2022 o 15:10

Ahojte, potrebovala by som radu. Moji rodičia na tom nie sú v poslednej dobre finančne dobre. Mam 14 a veľmi by som im chcela nejakým spôsobom pomôcť. Lenže neviem ako. Veci tipu, pokosit susedovi trávnik, pomôcť v záhrade, o patriť deti sa nedá,pretoze bývame v dedine a ľudia veľmi klebetia. Nechcem, aby mali ešte starosti navyše. Ale veľmi im chcem pomôcť. Ak by mal niekto nejaké rady, tipy, bola by som veľmi vďačná :)

Odpovede
Tina odpovedá:
Dňa 04.11.2022 o 17:33

Ahoj Bella, ďakujem, že si sa obrátila na rovesnícku poradňu Linky detskej dôvery. Je chválitebné a obdivuhodné, že chceš pomôcť svojim rodičom s ich finančnou situáciou. Keďže máš 14 rokov, nemôžeš ešte brigádovať, no môžeš skúsiť osloviť ľudí v tvojom okolí, ktorí organizujú kultúrne, umelecké predstavenia a pomáhať pri ich organizácii. Taktiež sa môžeš spolupodieľať na športových podujatiach a reklamných činnostiach. Aj takýmito spôsobmi si môžeš zarobiť peňazie navyše. Od svojich 15. rokov už však budeš môcť začať brigádovať. Mohla by si sa ešte skúsiť porozprávať s tvojimi rodičmi a povedať im, že ťa trápi táto neľahká situácia a chcela by si im nejako pomôcť, možno spolu nájdete nejaké riešenie. No, aj samotný rozhovor s blízkymi ľuďmi ti môže pomôcť. Rozumiem, že ti záleží na tom, čo hovoria ľudia z tvojho okolia, no tí budú vždy niečo myslieť a hovoriť bez ohľadu na to, čo urobíš, resp. neurobíš. Dôležité je, aby si sa sústredila na seba a svoju rodinu a spolu ste prekonali aj toto náročnejšie obdobie, ktoré práve prežívate. V prípade, ak by si sa chcela viac porozprávať o tejto téme, môžeš zavolať na číslo Linky detskej dôvery: 0907 401 749, napísať na e-mail: odkazy@linkadeti.sk, ozvať sa prostredníctvom online chatu alebo skype: linkadeti. Držím ti palce a verím, že sa tvoja situácia zlepší. Prajem ešte pekný večer.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk