Otázka
Tomáš sa pýta:
Dňa 09.11.2022 o 11:48

Ahoj, viem, ze viaceri ste to tu uz spominali, no chcem sa opytat ako zvladate uzkosti. Mavam ich casto ked sa mi nedari alebo ma caka nieco narocne. Doma sa aj casto hadame s rodicmi a potom sa moj stav zhorsuje. Dajte mi nejake rady. Dik

Odpovede
Dot odpovedá:
Dňa 12.11.2022 o 16:31

ahoj dáľ to!

Saška, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 09.11.2022 o 19:40

Ahoj Tomáš, ďakujem, že sa ozývaš práve do rovesníckej poradne. Je super, že si uvedomuješ a vieš popísať svoj problém, je to prvý krok k úspechu. V tejto uponáhľanej a stresujúcej dobe dnes trápia úzkosti mnoho ľudí. Avšak je to určite riešiteľný problém. Ideálne by bolo vyhľadať pomoc psychológa a kým tak urobíš, môžeš sa pokojne ozvať na našu linku – či už prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti alebo online chatu na stránke. Existujú rôzne techniky, ktoré človeku pomôžu úzkosť zvládnuť ako napríklad dychové cvičenia alebo aj vypísanie si vecí, ktoré Ťa čakajú na papier. Častokrát si potom uvedomíme, že v realite nie sú také strašné, ako vyzerali v našej hlave. Keď riešime nejaký problém, stane sa, že na ostatných nie sme takí prívetiví ako zvyčajne. Je časté, že sa v našich medziľudských vzťahoch objavia aj nejaké nezhody a problémy. Dôležitá je však komunikácia – neboj sa o svojich problémoch povedať rodičom a vysvetliť im situáciu, môžu Ti tiež pomôcť vyhľadať pomoc. Veľmi Ti držím palce, určite to zvládneš!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk