Otázka
Dot sa pýta:
Dňa 12.11.2022 o 13:46

Je toho viac… Ja v poslednej dobe sa necítim dobre plačem často mysllím na to aké by to tu bolo bezo mňa mimo toho trpím emetofobiou a večšinou ked nie kam idem myslím na to koľko ľudí tam vracalo a či sa nenakazím moja emetofobia začala mojich 7 eokoch ked som mala nejaku virozu a aj celá moja rodina veľa sme vtedy vracali a ja si pamätám aj to akej farby moja grcka bola a každý moment ked som ja alebo hocikto vracali v priebehu 6 rokov a neviem sa toho zbavit ked niekdo vracia začnem sa triast a plakat. Potrebuje ma tento svet?

Odpovede
Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 13.11.2022 o 13:03

Ahoj Dot, ďakujem, že si napísala na rovesnícku poradňu. Začnem tvojou otázkou, či ťa potrebuje tento svet. Všetci sme potrební! Nie len pre tento svet, ale hlavne sami pre seba. Sme tu od toho, aby sme sa učili, aby sme rástli a posilňovali sa. Niekedy sa zdá, že už nemáme dostatok síl a sme sami, no nie je tomu tak. Začala si prvým krokom a to je ten, že chceš vyriešiť svoju situáciu, chceš sa posunúť ďalej a za to som na teba veľmi pyšná. Zdôverila by som sa ohľadom tvojej fóbie rodičom alebo priamo psychológovi, s čím ti vie pomôcť aj táto linka. Pracujú tu naozaj chápaví*é, ochotní*é a skúsení*é pracovníci*čky ktorí*é ti veľmi radi pomôžu. Zavolaj na 0907 401 749 alebo napíš na odkazy@linkadeti.sk. Existuje veľa fóbií a dá sa s nimi pracovať až do takej miery, že už viac z danej veci nemáš strach. Pripájam aj link na príspevok ohľadom emetofóbie https://www.instagram.com/p/ChjkFDcqv2G/?… Držím ti palce. Si statočná a nepochybujem o tom, že to zvládneš. Ver si a pôjde to.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk